Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Saadet Partisi Seçim Bildirgesi

Saadet Partisi’nden seçim öncesinde bilgilendirme yapıldı. Yapılan açıklama şöyle: Ülkemiz hızla 30 Mart 2014 yerel seçimlerine hazırlanmaktadır. Gerek büyükşehir, gerek il, ilçe ve beldelerde olmak üzere hazırlıkların yapıldığı bu günlerde..

Saadet Partisi Seçim Bildirgesi
Yayınlanma: 342 Okuma

Saadet Partisi’nden seçim öncesinde bilgilendirme yapıldı.

Yapılan açıklama şöyle:

Ülkemiz hızla 30 Mart 2014 yerel seçimlerine hazırlanmaktadır. Gerek büyükşehir, gerek il, ilçe ve beldelerde olmak üzere hazırlıkların yapıldığı bu günlerde gündem seçimlerden uzak bir şekilde seyretse de halkımızın gözünden kaçırılan çeşitli hususları ifade etmek istiyoruz.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinden günümüze, gelinen noktada ülkemiz yerel yönetimler açısından kaliteli bir hizmet ortaya koyamamıştır. Gerek belediyelerdeki usulsüzlükler, gerekse birçok çalışmadaki yolsuzluklar tam anlamıyla hizmet edilmesini engellemiştir.

İçişleri Bakanı’na yönelik bir soru önergesine verilen cevapta ülkemizde 29 Mart 2009’dan bugüne 1521 belediyeye soruşturma açılmıştır. Bunların 599 tanesi AKP’li belediye, 454 tanesi CHP’li belediye, 231 tanesi MHP’li belediye, 96 tanesi ise BDP’li belediyelere aittir. Adı geçen siyasi partilerin hepsinin neredeyse belediyeleri kadar soruşturma dosyaları mevcuttur.

Peki, baktığımızda bu yolsuzluk dosyalarında ne var? Daha doğrusu ne yok ki! Rant var, ihaleye fesat karıştırma var, adam kayırma var, usulsüzlük var, yolsuzluk var, rüşvet var… Var da var…

Görüldüğü gibi halka hizmet etmesi gereken kurumlar maalesef nüfuz sahiplerine, şirket patronlarına, eniştelere dayılara, hısım akrabaya hizmet eder hale gelmişler. Örnekler ve isimler çoğaltılabilir.

Ülkemizden gelelim Çanakkale’mize. Çanakkale, tarihi kimliği ve kültür mirası ile ülkemizde ayrı bir konuma sahiptir. Gerek bulunduğu stratejik ve jeopolitik konum, gerekse toplumsal yapısıyla geçmişten günümüze ticaretin ve turizmin önemli noktalarından olmuştur. Bugün baktığımızda 1989’dan beri aynı siyasi çizginin yerel yönetiminde olan ve 2002’den beri son 12 yıldır mevcut Ülgür Gökhan başkanlığında yönetilen Çanakkale’miz maalesef bir türlü hak ettiği öneme, hizmetlere kavuşamamıştır. Gerek alt yapısı, gerek yolları, kentsel dizaynı ve temizlik alanında
neredeyse yok denebilecek kadar az yatırım görmüştür Çanakkale.

Şehirleşme adına hiçbir şey kazandırılmayan Çanakkale, meslek olsun diye para kazanma derdiyle iş gören müteahhitlerin vicdanına bırakılmıştır ve adeta yeni, sıfır “0” bina mezarlığına dönüşmektedir. Boğuk ve sıkıcı bir kente dönüşen Çanakkale, maalesef yerel yönetimler noktasında sınıfta kalmıştır. Çarpık kentleşme örnekleriyle dolu olan şehrimiz, yamalı yolları, estetik mimariden uzak çevre düzenlemesi, hangi amaçla yapıldığı bilinmeyen kullanışsız çöp konteynerleri, kenarları çöp ve evsel atıkla dolmuş kaldırımlar ve ağaçlar, çocukların oynamasına elverişsiz parklar ile dolmuştur.

Bu örnekler artırılabilir. Bu durum göstermektedir ki mevcut idare denenme süresini doldurmuştur ve geçtiğimiz sürede Çanakkale’ye neredeyse hiç bir şey kazandıramamıştır. Çare ve çözüm Millî Görüş’tedir. Peki, Millî Görüş ne yapacaktır? Çanakkalelilere neler vadediyor?

1994 yerel seçimlerinden sonra ülkemizin dört bir yanında esmiş olan Efsane Belediyecilik hizmetlerinden Çanakkale’miz mahrum kalmıştır. Yerel yönetimleri kazandığı her yerde eşsiz ve sayısız hizmetlere imza atan Millî Görüş partilerine mensup belediyelerde bugüne kadar da ne bir usulsüzlükle karşılaşılmıştır, ne de bir yolsuzluk ve soruşturma olmamıştır. Çünkü Millî Görüş halka hizmetin Hakk’a kulluktan geçtiğini ve bu kulluğun rüşveti, adam kayırmayı, kul hakkı yemeyi, zimmete geçirmeyi yasakladığını bilir, ona göre hareket eder.

Çanakkale’mize cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını Sümerbank Suni Deri Fabrikası’nı kurarak Millî Görüş yapmıştır. İnşallah 31 Mart sabahı anahtarlarını teslim alacağımız Çanakkale’de, ülkemizde nam yapmış efsane hizmetlerimizi bir bir gerçekleştirmeye başlayacağız. İlk iş olarak belediyemize “Rüşvet alan da, veren de mel’undur” tabelasını asacağız. Hiçbir zaman olmayacak vaatlerde bulunmadan, yapacağımız tüm çalışmaları, projeleri, çevre düzenlemelerini, şehirleşmeyi alanında uzman akademisyen kadrosu ile gerçekleştireceğiz.

Özellikle mevcut belediyenin önemsemediği çevre düzenlemesine azami önem vereceğiz. Yeşilden yoksun kentleşme değil, yeşil alanlarıyla tertemiz bir havaya sahip şehirler kuracağız. Şehrimizin temizliğine dikkat ederek, çöp toplama hizmetlerini geliştireceğiz, çöp konteynerlerini, depolama tesislerini daha elverişli kullanacağız. Şehrimizi kalite standartları çerçevesinde yöneteceğiz.

Belediye başkanı ulaşılamaz adam olmayacak, seçimden seçime halkın arasına karışmayacak. Daima Çanakkaleliler ile iç içe olacak ve hizmetleri birlikte yapacak. Odamızın kapısı ve duvarları olamayacak, herkes kendi başkanını görebilecek. Belirlenecek günlerde isteyenler başkanı ile görüşebilecek ve derdini açabilecek. Sosyal belediyecilik politikası izleyeceğiz. Mahalle meclisleri oluşturularak yapılacak çalışmalarla ilgili halkımızla istişare edilecek. Mahallelere taziye evleri açarak halkımızın zor günlerinde rahat ve sıkıntı çekmeden misafirlerini ağırlayacağı ortamlar sunacağız.

Mobil sağlık hizmetleri veren araçlar alarak, anlık sağlık hizmetleri vereceğiz. Atıl vaziyette olan meslek edindirme kurslarını aktifleştirerek isteyen her Çanakkalelinin hizmetine sunacağız. Mahalle güvenlik sistemlerini kurarak halkımız daha güvenli bir yaşam sürmesini sağlayacağız. Ve önümüzdeki günlerde açıklayacağımız daha bir çok proje ile Çanakkale’yi birlikte “Yaşanabilir Bir Şehir” haline getireceğiz.

Tüm halkımızdan artık deneme – yanılmayı değil, ispatlı ve diplomalı hizmetleri olan Saadet Partisi’ni desteklemelerini istiyoruz. Çünkü Çanakkale’nin kaybedecek bir 5 yılı daha yok.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.