Son Dakika Haberler

Sağlık Müdürüne Saldırıya Tepki

Sağlık Müdürüne Saldırıya Tepki
Okunma : 364 views Yorum Yap

Bir kaç gün önce Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan’a görevi başında yapılan saldırıya tepkiler sürüyor.

Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan görevi başında saldırıya uğramış ve saldırgan mahkemeye sevk edildikten sonra serbest bırakılmıştı.

Gelibolu İlçe Sağlık Müdürüne saldıran kişinin mahkeme tarafından serbest bırakılmasına tepki gösteren Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen; “Gelibolu İlçe Sağlık Müdürümüz maalesef görevi başında kendini bilmez bir kişi tarafından darp edilmiştir, olay adli makamlara intikal etmiş tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şahıs hakim tarafından serbest bırakılmıştır.

Şu zor süreçte gece gündüz demeden sahada Covid ile mücadele eden sağlık çalışanları için TBMM’de Tüm Siyasi Partilerin oy birliğiyle kabul edilen sağlıkta şiddet yasasını uygulamak hakimler için çok mu zordur? Yada karar veren hakim tarafından Sağlık çalışanlarının hayatı bu kadar değersiz midir? Aynı olayı kendileri yaşasa ne yaparlardı acaba merak ediyorum?

TBMM’de kabul edilen kanun maddesini hatırlatmak istiyorum. 7/5/1987 tarihli ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek 12’nci maddesine birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra ve maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir. “Kamu veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık personeli ile yardımcı sağlık personeline karşı görevleri sebebiyle işlenen 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan kasten yaralama (madde 86), tehdit (madde 106), hakaret (madde 125) ve görevi yaptırmamak için direnme (madde 265) suçlarında;

a) İlgili maddelere göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılır.

b) Türk Ceza Kanununun 51’inci maddesinde düzenlenen hapis cezasının ertelenmesi hükümleri uygulanmaz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)