Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Sağlık Müdürüne Saldırıya Tepki

Bir kaç gün önce Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan’a görevi başında yapılan saldırıya tepkiler sürüyor. Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan görevi başında saldırıya uğramış ve saldırgan..

Sağlık Müdürüne Saldırıya Tepki
Yayınlanma: 623 Okuma

Bir kaç gün önce Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan’a görevi başında yapılan saldırıya tepkiler sürüyor.

Gelibolu İlçe Sağlık Müdürü Atakan Burak Ceyhan görevi başında saldırıya uğramış ve saldırgan mahkemeye sevk edildikten sonra serbest bırakılmıştı.

Gelibolu İlçe Sağlık Müdürüne saldıran kişinin mahkeme tarafından serbest bırakılmasına tepki gösteren Sağlık-Sen Çanakkale Şube Başkanı Suat Özen; “Gelibolu İlçe Sağlık Müdürümüz maalesef görevi başında kendini bilmez bir kişi tarafından darp edilmiştir, olay adli makamlara intikal etmiş tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şahıs hakim tarafından serbest bırakılmıştır.

Şu zor süreçte gece gündüz demeden sahada Covid ile mücadele eden sağlık çalışanları için TBMM’de Tüm Siyasi Partilerin oy birliğiyle kabul edilen sağlıkta şiddet yasasını uygulamak hakimler için çok mu zordur? Yada karar veren hakim tarafından Sağlık çalışanlarının hayatı bu kadar değersiz midir? Aynı olayı kendileri yaşasa ne yaparlardı acaba merak ediyorum?

TBMM’de kabul edilen kanun maddesini hatırlatmak istiyorum. 7/5/1987 tarihli ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek 12’nci maddesine birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra ve maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir. “Kamu veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık personeli ile yardımcı sağlık personeline karşı görevleri sebebiyle işlenen 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan kasten yaralama (madde 86), tehdit (madde 106), hakaret (madde 125) ve görevi yaptırmamak için direnme (madde 265) suçlarında;

a) İlgili maddelere göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılır.

b) Türk Ceza Kanununun 51’inci maddesinde düzenlenen hapis cezasının ertelenmesi hükümleri uygulanmaz” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.