Sağlık Sisteminde Çağ Atlama Manzarası

Biliyoruz ki okulların kapanmasının ardından Gelibolu’nun nüfusu en az iki katına çıkıyor hatta daha fazla olduğu da söyleniyor, durum böyle olunca marketinden pazarına tüm alışverişlerde fiyat etiketlerinde bir kıpırdanma, bir..

Sağlık Sisteminde Çağ Atlama Manzarası
Son Güncelleme:354 Okuma Whatsapp

Biliyoruz ki okulların kapanmasının ardından Gelibolu’nun nüfusu en az iki katına çıkıyor hatta daha fazla olduğu da söyleniyor, durum böyle olunca marketinden pazarına tüm alışverişlerde fiyat etiketlerinde bir kıpırdanma, bir yükseliş göze çarpıyor.

Yazlıkçıların gelmesi, gelip geçerken uğrayanların yoğunluğu sadece alışverişle sınırlı kalmıyor tabii. Bunun yanında sağlık hizmetlerinde de bir artış söz konusu ama sağlık hizmeti veren kurumların başında gelen devlet hastanesi yine kendi halinde.

Ne acıdır ki siyasilerin çağ atlattık dedikleri sağlık sistemi itiraf edilmese bile, hepimiz görüyoruz ki yere çakılmış durumda. Uzun yıllar sağlık sigortası ödediği halde yeniden ve her muayene de para ödeyen vatandaşlar bir de karşılığında hizmet alamıyorsa buna çağ atladık demek insanlarla alay etmek değil de nedir?

İktidar partisinin Gelibolu temsilcileri siz ne iş yaparsınız Allah aşkına diyeceğim, ama yönetici isimleri sürekli değiştiği için bu soruyu kime soracağımı bilemiyorum… Son bir yılda üç defa değişen yönetim olunca belli ki onlarda bir şey yapamıyorlar. Yoksa Gelibolu halkının hastanelerde perişan olmasını eminim ki onlarda istemiyorlardır, yine eminim ki onlarda sağlık bakanlığına en azından bir kere olsun telefon açıp benim gibi doktor istemişlerdir, eminim ki onların bu konuda uzun yıllardır süren ciddi ve sonuçlanmak üzere olan bir çalışmaları vardır. Aksini düşünmek bile istemiyorum.

Burada yaşayan herkes, hepimiz Gelibolu’nun eksikleri için zaman harcamalı, elimizi gerektiğinde taşın altına sokmalı, elimizden hiç bir şey gelmiyorsa bile en azından boş şeylerle zaman harcamayalım ve harcatmayalım.

İktidar partisinin Gelibolu, Çanakkale teşkilat sorumluları, sözüm sizlere, sosyal paylaşım sitelerinden siyasi eleştiri yapacağınıza, Gelibolu Devlet Hastanesine gidip vatandaşların arasına bir karışın bakalım oralarda neler konuşuluyor. Kendi kullandığı otomobil ile hastaneye gelen, belki de basit bir müdahale ile kurtulabilecekken hastaneden ölüsü çıkan insanlar var şuan, en değerli şey bir insanın hayatı, bundan ötesi de yok maalesef…

Doktor yok diyorum ama duyan var mı? Bizler saçma sapan işlerle vakit geçirirken insanlar ölüyor. Devlet hastanesi acil servisinde ortopedi, diş, doğum, göz, cerrah, dahiliye gibi branşların doktorları istemeseler de mecburi olarak nöbet tutuyorlar. Nöbet sonrasında ki günlerde doğal olarak bir kaç gün poliklinik hizmeti verilemiyor.

Doğru dürüst ve donanımlı bir acil servis ve yoğun bakım servisi olmadığı için, yeterli sayıda doktor olmadığı için, tayini buraya çıkan doktorlar bilemediğim sebeplerden dolayı gelmediği için, insan hayatı bu kadar ucuz olduğu için daha çok ölümler yaşanacak gibi.

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu arkadaş? Diye soruyorum ama cevap veren yok… Sizler iktidar partisinin Gelibolu temsilcileri, köyleri gezmekten başka bir şey yapamıyor musunuz, devlet hastanesine doktor getirmeye gücünüz yok mu, siz hiç Gelibolu Devlet hastanesine gelmez misiniz arkadaş?

O kadar yanlışlar var ki hangi birini anlatayım bilemiyorum. Aklıma ilk gelenleri bir çırpıda yazmak istedim, biliyorum ki daha önce olduğu gibi yine haklı haksız, olumlu olumsuz eleştiriler gelecek ama olsun, ben doğru bildiklerini yazayım kim ne derse desin…

Burada yaşayan herkesin ortak isteği daha güzel bir Gelibolu ise, kimsenin kayrılmadığı bir yönetim işleyişi ise yanlışlar korkmadan dile getirilmeli. Bu ikincisi biraz zor ama bekleyip görelim.

Bu akşam başlayacak olan Ramazan ayının tüm insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu mübarek ayda herkes aklını başına almalı, yerelden genele kadar insanların ve çevremizde yaşayan diğer tüm canlıların yaşamını sürdürebilmesi, rahatı, huzuru, sağlığı için ne gerekliyse akılla sorgulanmalı. Atılacak adımlar gelecek düşünülerek atılmalı, ileride pişmanlık duyulacak her şeyden kaçınılmalı. Herkes hısım akrabalarını, komşularını, yakınlarını arayıp sormalı, ihtiyaç sahiplerine bir elin verdiğini diğer elin görmeyeceği şekilde yardımlar yapılmalı…

(Eski site okunma sayıları – 1146)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.