Güncel Haber: Başkan Gökhan Engelli Personeli İle Buluştu *** Mutlu Son "Merve" Kazandı *** Kaymakam Abacı Burhanlı Köyünde *** Eşit Bir Dünya Kurmaya Kararlıyız *** Gelibolu’da Engelliler Günü Etkinliği *** Başkan Özacar, Engelliler Derneğini Ziyaret Etti *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Şampiyonluk Hedefine Ne Oldu?

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm ama hep biraz daha bekle diyerek kendi kendimi frenlediğim, gördüğüm yanlışları söylemek yerine hep yutkunduğum, belki düzelir diye beklenti içinde olduğum fakat hayal kırıklığına uğradığım bir..

Şampiyonluk Hedefine Ne Oldu?
Yayınlanma: Güncelleme: 214 Okuma

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm ama hep biraz daha bekle diyerek kendi kendimi frenlediğim, gördüğüm yanlışları söylemek yerine hep yutkunduğum, belki düzelir diye beklenti içinde olduğum fakat hayal kırıklığına uğradığım bir konuda yazmak istedim bugün.

Son iki üç sezona şampiyonluk hedefiyle giren ama erken havlu atan fakat bu sezonun ilk yarısındaki performansıyla taraftarlarını ve Geliboluluları heyecanlandıran Geliboluspor, ne yazık ki yönetimsel hatalar sebebiyle bir sezonu daha heba etmek üzere.

Bir yönetim kurulu düşünün ki, son iki sezona hedef koymuş olsun, taraftarlarına şampiyonluk vermenin hesapları içinde olsun, bunu ben söylemiyorum geçmişte verdikleri mesajlar arşivlerde duruyor, ama tam şampiyonluk hedefi gerçek olacak iken bir anda çark etsin ve bahanelerin arkasına sığınmaya çalışsın.

Geliboluspor’un geçtiğimiz sezon sonunda yapılan genel kurulunda göreve talip olan sanki kendileri değilmiş gibi, birileri sanki onları göreve zorlamışta mecbur kalmışlar gibi, sanki kulübün gelirlerini giderlerini sezon başında bilmiyorlarmış gibi bir anda şampiyonluğa yürüyen takımı sudan sebeplerle dağıtmalarını hiç bir sporsevere izah edemezler.

Sezonun yarısında 5-6 futbolcuyla yollar ayrıldı. Sebep! Para yok, destek yok, başkan şimdiye kadar cebinden verdi daha fazla vermek istemiyor. Bir kaç gün sonra duyduk ki gönderilen futbolcuların yerine 5 yeni isimle görüşülüyor, takıma alışmış futbolcuları gönder, oturmuş ve başarılı kadroyu boz sonra yeni maceralar peşinde koş.

Geliboluspor yöneticileri destek yok demeyi dillerine dolamışlar, alışkanlık haline getirmişler ve onun arkasına sığınmaya, saklanmaya, kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar ama nafile, Gelibolulu sporseverler bu yapılanları hiç bir zaman unutmayacaktır.

Hadi diyelim ki destek yok, para yok, kaynak yok. Bir an için onlara inanalım, gerçek olduğunu varsayalım. Hatta varsayımın ötesine geçelim ve bu söyledikleri gerçek olsun. Peki adama sormazlar mı arkadaşlar, sezon başında siz nasıl bütçe yaptınız diye?

Elinizde para yoksa, kaynak yoksa, önünüzü göremiyorsanız neye göre transfer yaptınız? Alınan futbolcuların hepsi gerekli miydi, daha hesaplı gidilemez miydi?

Sokakta insanlar konuşuyor, transfer edilirken peşin para alan ama takıma hiç bir şey vermeden giden hocalardan, futbolculardan söz ediliyor.

Şampiyonluk yolunda kendi yönetimi tarafından engellenen ama buna rağmen son oynadığı maçlarda, Yeni Çanspor maçı dışında iyi bir performans sergileyen onurlu bir takıma sahibiz.

Sonra görüyoruz ki, geçen hafta ortasında hocası ve 4-5 futbolcusu maddiyat yüzünden Çanakkale’den gelemediği için antrenman yapmayan bir takım var. Daha öncede Biga Adaspor maçı öncesi takımın sahaya çıkmak istemediğini ama hocanın ve takımdaki tecrübeli isimlerin diğer futbolcuları ikna ettiğini biliyoruz.

Maçlara gitmeyen, antrenmanlara gelmeyen yöneticiler yüzünden, karşısında muhatap bulamayan futbolcular maça çıkmak istemiyorlar. Son haftalarda kendileriyle ilgilenilmeyen futbolcular şimdilerde kendi başlarının çaresine bakıyorlar.

Bunları geçelim, diyelim ki başkan veya yöneticiler şimdiye dek kendi ceplerinden harcamalar yaptılar, doğrudur veya yanlıştır bilemem ama takım tam şampiyonluk havasına girmişken muslukları kapatmanın bir izahı olabilir mi?

Yöneticiler takım tam bir hava yakalamışken, şampiyonluğa koşarken mi bunun farkına vardılar?

Kimse kusura bakmasın ama bu söylemler bizleri saf yerine koymaya çalışmaktan başka bir şey değil. Geçen sezon sonunda yeniden oluşturulan yönetim kurulunda öyle isimler var ki, sanırsınız görevleri konu mankeni olmak. Adeta isimleri var, cisimleri yok. Başkan İsmail Öztürk çalışamayacağı, çalıştıramayacağı, faydalanamayacağı adamları yönetimine neden alır onu da sayın başkanın kendisine sormak gerek? Yada tersini düşünelim çalışmaya niyeti olmayan isimler yönetime neden girerler?

Sizden beklenen kulübü iyi yönetmeniz, gelirlerini artırmak için çalışmalar yapmanız, kulübün tesisleşmesi için projeler üretmeniz, hoca ve sporcu seçimini iyi yapmanız, hem yarışmacı ve iddialı bir ekip kurmanız, hem de geleceğe yatırım yapmanız. En önemlisi de kulübün gelirlerine giderlerine göre hareket etmeniz.

Çok merak ediyorum bir kaç yıl önce yönetime talip olduğunuzda kısa, orta ve uzun vadeli bir planınız, programınız var mıydı? Varsa kaç yıllık bir programdı ve ne kadarını uygulayabildiniz?

Ben ortada bir program olduğunu sanmıyorum. Planı programı olmayan, seçildikten sonra sadece oturup, para yok, destek yok, o yok, bu yok diye yakınanlarla bu iş zaten yürümez. Başkan İsmail Öztürk’ün eğer doğruysa cebinden verdiği paralarla bu işin yürümeyeceği aşikar. İyi, dürüst, temiz insan olmak başka şey iyi idareci olmak başka şey.

Şimdi sormak istiyorum:

Geliboluspor yönetiminde yer alan 15 kişi şuan itibariyle kulüp için ne yapmıştır? Kulübe artı olarak ne getirmiştir? Geliboluspor yönetiminin içinden 3-4 bilemediniz 5-6 kişi ortada görünürken, şimdilerde 1 kişiyi bulmakta zor, diğerleri nerededir?

Geliboluspor yönetimi olarak yaptıkları en büyük icraat bir çuval inciri hem de hiç olmadık bir yerde berbat etmek olmuştur.

Geliboluspor bu sezon taraftarlarının sebebiyet verdiği olaylardan dolayı 2 maçını seyircisiz oynadı, yetmedi 2 maçta tarafsız sahaya mahkum edildi. Taraftara bir dur denilemedi. Hem şampiyonluğa oynayacaksın, hemde kendi evinde oynayacağın 10-11 maçtan neredeyse yarısında cezalı olacaksın, bu nasıl iş, biri izah etsin şunu?

Belki de İsmail Öztürk’ün kenara çekilmesinin sebeplerinden biri bu…

Aynı şekilde Yeni Çanspor’un da seyircisiz oynaması gereken bir maçına taraftar alındığı fotoğraflarla ortaya konulmasına rağmen Geliboluspor olayın üzerine gitmedi.

Küfürden ceza alması gereken Geliboluspor, gözlemci raporuna göre saha olayları sebebiyle 2 maç tarafsız sahada oynama cezası aldı, yönetimden yine tık yok, yine ses yok. Burada bir yanlış daha var, itiraz etmek için para ödemen isteniyor. Haklısın yada haksızsın itiraz etmek ücrete tabii. Karşındaki kuruluş amatör spor federasyon değil sanki ticarethane, işine gelirse…

Geliboluspor yönetim kurulu 15 kişiden oluşuyor, başkan İsmail Öztürk aynı zamanda Dardanelspor yönetiminde. Bu ne kadar doğru, ne kadar yanlış siz okurlar karar verin. Bu 15 isimden kaç isim aktif görev yapıyor, kaç isim kaçak güreşiyor. Para yok diyen, destek yok diyen yöneticiler para bulmak için, destek bulmak için neler yapıyorlar? Bunları bulmak için bir planları, projeleri, yol haritaları, çalışmaları var mı?

Gelelim yine asıl konuya, oturmuş ve şampiyonluğa koşan kadro bir anda dağıtılır mı? Kamil’i 3.ligden istediler ver. Hadi onu bir derece anlayabilirim. Peki Özer’i rakibe vermek nedir? Feyzullah ve diğerleri neden gönderildi?

Sorular, sorular, sorular…
Cevapları ise sadece yöneticilerde.
Şimdi söz onlarda. İster kamuoyunu aydınlatırlar, ister susup otururlar.

(Eski site okunma sayısı – 1136)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.