Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Assos Antik Limanı Açıklaması Yapılmalı

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Assos Antik Limanı bölgesinde devam eden kaya ıslahı çalışmalarını Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama ile gündeme getirirken, “Yetkililer kaya ıslahında tercih ettikleri projenin yarattığı tahribatı,..

Assos Antik Limanı Açıklaması Yapılmalı
Yayınlanma: 359 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Assos Antik Limanı bölgesinde devam eden kaya ıslahı çalışmalarını Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama ile gündeme getirirken, “Yetkililer kaya ıslahında tercih ettikleri projenin yarattığı tahribatı, hangi gerekçelerle bu yolun izlendiğini, jeolojik koşulları ve günün sonunda ortaya çıkacak işin detaylı bir açıklamasını kamuoyuna yapmalıdırlar” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Assos Antik Limanı bölgesinde devam eden kaya ıslah çalışmaları hakkında kamuoyunun yeterince bilgilendirmediğini öne sürdü. Özgür Ceylan, Assos Antik Limanı’nın afet bölgesi ilanı sonrasında başlayan kaya ıslahı çalışmasında gelinen noktanın kamuoyunda üzüntüyle karşılandığını ileri sürerken, “Proje başlamadan verdiğimiz Meclis Araştırma Önergesiyle tarihi dokuyu ve çevreyi en iyi şekilde koruyarak bu çalışmaların yapılmasını ve bölgedeki esnafların da mağdur edilmemelerini ifade etmiştik” dedi.

Özgür Ceylan Assos’ta devam eden projede uygulanan mühendislik çözümlerinin geniş alanlara yayılan kapsamlı imalatlar şeklinde olduğunu belirtirken, “Bunun yerine tekil ve noktasal müdahalelerle riskleri en az seviyeye indirecek biçimde kurgulanması gerekirdi” dedi.

Assos’ta devam eden kaya ıslahında tercih edilen projenin tahribat yarattığını ileri süren CHP Milletvekili Özgür Ceylan, “Gelinen noktada yetkililer, hangi gerekçelerle bu yolun izlendiğini, jeolojik koşulları ve günün sonunda ortaya çıkacak işin detaylı bir açıklamasını kamuoyuna yapmalıdırlar. Neden Sümela örneğinin burada uygulanmadığını ya da uygulanamayacağını izah etmelidirler” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.