Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Saray Pandemi Döneminde Emekçileri Görmedi

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Özgür Ceylan’ın 1 Mayıs mesajı şöyle: İşçi sınıfının tarihi, sermaye sahiplerine karşı insanca yaşama ve adil bir..

Saray Pandemi Döneminde Emekçileri Görmedi
Yayınlanma: 794 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özgür Ceylan’ın 1 Mayıs mesajı şöyle:

İşçi sınıfının tarihi, sermaye sahiplerine karşı insanca yaşama ve adil bir toplum için mücadele tarihidir. Yaklaşık iki yüz yıldır süren bu mücadele, dünyanın her yerinde kanlı olaylara ve büyük acıların yaşandığı eylemlere sahne olmuştur.

1 Mayıs İşçi Bayramı; dünya emekçilerinin sorunlarını dile getirdiği, ülkelerindeki olumsuzluklara karşı demokratik tepkilerini gösterdikleri ve alanlarda taleplerini haykırdıkları gündür.

Türkiye Emekçileri açısından 1 Mayıslar hep sancılı geçmiştir. İktidar sahipleri bu ülkenin emekçilerini kriminalize etmek için hiçbir fırsatı kaçırmamış, her fırsatta meydanları emekçilere yasaklamayı tercih etmişlerdir. 2021 Bir Mayıs’ında da Saray’ın imdadına Covid-19 yetişti. Lebalep kongrelerde bulaşmayan virüs işçiler “Yaşasın 1 Mayıs” diye slogan attığında iktidarın ekonomik-politik tercihlerini eleştirdiğinde hızla bulaş riski taşıdığından tam kapanma 29 Nisan itibariyle başlatılmıştır.

Ülkeyi yönetmeye çalışan Saray, pandemiyi fırsata çevrilerek, ücretsiz izini yasal hale getirdi. Aşılama sürecini planlayamayan ve yönetemeyen Saray iktidarı bu ülkenin işçi sınıfını yok saymış, yarı kapanma, tam kapanma gibi kararları uygularken de işçileri emekçileri görmezden gelmiştir.

Saray’ın Sağlık Bakanı her sabah işe gitmek zorunda olan emekçileri aşılamayı hiç gündemine almadığı gibi aşılamayı planladığı yaş gruplarını aşılamayı dahi becerememiştir. Türkiye İşçi sınıfı demek Türkiye Halkı demektir. Saray rejiminin bu halka reva gördüğü ise açlık ve sefalettir. Bu halk da bu zor günlerde kendini yok sayan anlayışı, Saray’a Mercedes, halka patates soğan dağıtan anlayışı, önüne sandık konduğunda yok saymasını bilecektir.
Bu yıl demokrasi ve emek mücadelesi veren işçi sınıfının gür sesi salgın nedeniyle, ülkemizin meydanlarından, yankılanamayacak. İşçiler ve emekçiler, taşeronlaşmayı, sendikal hakların gasp edilmesini, çalışma saatlerinin uzamasını, mezarda emekliliği, düşük ücretleri reddetmeye devam edecekler.

Saray rejiminin dayatmalarına karşı insanca bir yaşam, hakça bir düzen özlemiyle, emek ve demokrasi mücadelesi yürüten toplumun bütün kesimlerini saygıyla selamlıyorum.

Dünya Emekçilerinin ve Türkiye İşçi Sınıfının 1 Mayıs İşçi Bayramını yürekten kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.