Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Saros’da Tuz Kokmuş

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Botaş’ın Saros Körfezi projesini meclis gündemine taşıdı. Saros’da “Tuz Kokmuş, Çevre Katlediliyor”. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Saros Körfezi’nde Botaş tarafından yapılan projenin, yargı süreci..

Saros’da Tuz Kokmuş
Yayınlanma: 503 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Botaş’ın Saros Körfezi projesini meclis gündemine taşıdı.

Saros’da “Tuz Kokmuş, Çevre Katlediliyor”.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Saros Körfezi’nde Botaş tarafından yapılan projenin, yargı süreci devam etmesine ve yöre sakinlerinin karşı çıkmasına rağmen olanca hızıyla devam etmesini gündeme getirerek, “Bu projelere ‘Dur’ demek iktidar sahipleri için neden bu kadar zor?” diye sordu.

Özgür Ceylan, Botaş’ın Saros Körfezi’nde, mahkeme süreci devam ettiği halde 270 metre uzunluğunda bir iskele dolgu platformu ve kara boru hattı inşa çalışmalarına devam etmesini meclis gündemine taşıdı. Özgür Ceylan, meclis genel kurulunda yaptığı açıklamada, Botaş’ın Saros Körfezi’nde yaptığı projenin yargı süreci devam etmesine ve yöre sakinlerinin karşı çıkmasına rağmen olanca hızıyla devam ettiğini belirterek, “Et kokarsa tuzlanır, ya tuz kokarsa ne yapılır? Saros’ta tuz kokmuş gibi görünüyor” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Saros Körfezine gaz tankerleri için iskele, dolgu platformu ve kara boru hattı inşa çalışmaları için çevre katliamı yapıldığını ileri sürerek, “Tarım arazilerine, ormanlara, denize ve sahile geri döndürülmesi mümkün olmayacak biçimde zarar veren bu projelere ‘Dur’ demek iktidar için neden bu kadar zor?” diye sordu.

CHP’li Özgür Ceylan yaptığı açıklamada, Botaş’ın Saros kıyılarında yol yaptığını, binlerce ağaç kestiğini belirterek, “Aynı proje için iki farklı Çed raporuna tanık oluyoruz. Bu çevre katliamında hangi Çed raporu esas alınmıştır? Bilirkişi raporlarıyla hukuksuzluk ortaya konmuşken neden mahkeme kararları beklenmiyor?” diye sorarak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.