Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Seçim Yaklaşıyor Adaylar Netleşiyor

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri yaklaşırken siyasi partiler belediye başkan adaylarını tek tek açıklamaya devam ediyorlar. Gelibolu siyasetinde belediye başkan adayını ilk açıklayan parti CHP..

Seçim Yaklaşıyor Adaylar Netleşiyor
Yayınlanma: 227 Okuma

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri yaklaşırken siyasi partiler belediye başkan adaylarını tek tek açıklamaya devam ediyorlar.

Gelibolu siyasetinde belediye başkan adayını ilk açıklayan parti CHP olurken, ardından İYİ Parti ve son olarak MHP belediye başkan adayını açıkladı. AK Partide ise belediye başkan adayı henüz açıklanmadı.

Gelibolu Belediye Başkan adayını ilk açıklayan parti olan CHP aceleci mi davrandı, diğer partileri gözeterek süreci biraz daha uzatabilir miydi? Yada CHP belediye başkan adayını erken açıklayarak doğru mu yaptı? CHP Gelibolu belediye başkan adaylığı için mevcut belediye başkanı Mustafa Özacar ile belediye meclis üyesi Koray Akkuş aday adayı olmuş ve CHP üst yönetiminin kararı ile Mustafa Özacar aday gösterilmişti. Özacar bir seçim daha kazanıp belediye başkanlığına devam mı edecek yoksa bu son seçimi mi olacak?

Değişim isteyenleri düşünecek olursak, Koray Akkuş’un İYİ Partiden Gelibolu belediye başkan adayı olması CHP’nin oylarını ne şekilde etkiler onu da şimdiden kimse bilmiyor?

CHP Gelibolu belediye başkan adayı olarak gösterilmeyen Koray Akkuş bazılarına göre sürpriz bazılarına göre de olağan bir şekilde İYİ Partiye geçerek partinin Gelibolu belediye başkan adayı olarak açıklandı. Koray Akkuş CHP’den aday gösterilmeyince rotasını başka yöne çevirmekle doğru mu yaptı, yanlış mı yaptı bunu ileriki zaman gösterecek. Ama bir gerçek var ki Koray Akkuş İYİ Partinin Gelibolu belediye başkan adayı olarak seçimlere iddialı bir şekilde girecek. Koray Akkuş eski partisi CHP’den ve MHP’den oy alabilecek mi?

Gelibolu belediye başkan adayını dün açıklayan MHP’de Hüseyin Öner Gündoğdu, partisinin Gelibolu belediye başkan adayı olarak seçimlere girecek. MHP’nin Gelibolu’da kendi adayını çıkarması AK Partiyi ve İYİ Partiyi etkiler mi, etkilerse nasıl etkiler?

Gelibolu’da CHP, İYİ Parti ve MHP’nin belediye başkan adaylarını açıklamasına rağmen AK Partinin adayını henüz açıklamamış olması ne anlama geliyor olabilir? Aday ismi açıklanmaması parti içinde bir kararsızlığın olduğunu mu gösteriyor yoksa çok titiz bir çalışmamı yapılıyor bilemiyorum ama açıklama yapılmayan her geçen gün dedikoduları ve beklentileri arttıracak gibi duruyor. Bir yanda aylar önce aday adaylığını açıklayan Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak isminin açıklanmasını beklerken, bir yanda ise her ne kadar aday olmayacağım dese de, hatta bir önceki seçimi kazanamamasına rağmen AK Partinin oylarını arttıran Bülent Çetin’in ismi gündemden düşmüyor.

AK Partide adayını bugün yarın açıklayacaktır ama açıklanacak isim kim olacak? Aday adaylığını aylar öncesinden açıklayan ve aday gösterilmişçesine çalışmalarına devam eden Ali Kamil Soyuak mı, ismi gündemden düşmeyen Bülent Çetin mi yoksa ismi şimdiye kadar hiç telaffuz edilmeyen bir başkası mı olacak? AK Parti Gelibolu belediye başkan adayı Bülent Çetin olarak belirlenirse aday adaylığını aylar öncesinden açıklayan Ali Kamil Soyuak ve ona destek verenler ne düşünecek?

31 Mart 2024 seçimi ne getirecek, başkan kim seçilecek, Gelibolu bundan nasıl fayda sağlayacak? Tüm bu soruların cevabı şimdilik saklı. Beklemekten başka çare olmadığına göre bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR (1)

  1. Ahmet Sezgin 22 Ocak 2024, 15:35

    Her kim seçilirse seçilsin Gelibolu nun hizmete çok ihtiyacı var.Mesela Kapalı pazaryeri,yeni feribot iskelesi,katlı otopark,yeni belediye binası,kanalizasyon,yeni otogar,sahil yolu,kültür merkezi,sinema vs.vs.

YORUM YAZ

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.