Güncel Haberler: Bolayır Sahilinde Çevre Etkinliği Yapılacak *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** Deprem Yapı Malzeme Test Laboratuvarı Kuruldu *** Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Seçmen Listeleri Askıya Çıkacak

14 Mayıs 2023 Pazar Günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanacak seçmenlerin listesi yarın saat 08.00’de askıya çıkacak. Güncelleme işlemlerinin ise 2 Nisan’a kadar yapılabileceği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı..

Seçmen Listeleri Askıya Çıkacak
Son Güncelleme:183 Okuma Whatsapp

14 Mayıs 2023 Pazar Günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanacak seçmenlerin listesi yarın saat 08.00’de askıya çıkacak.

Güncelleme işlemlerinin ise 2 Nisan’a kadar yapılabileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla seçmen listeleri güncellenmek üzere yarın ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılacak.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin takvimine göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri, güncellenmek üzere yarın saat 08.00 itibarıyla ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılacak ve itiraz süreci başlayacak.

Muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri 2 Nisan’da askıdan indirilecek ve itiraz süreci sona erecek.

Depremzede seçmenler, seçimde kendi illerinde veya taşınmak zorunda kaldıkları illerde oy kullanabilmeleri için adres değişikliği beyanlarını, 17 Mart 2023 saat 23.59’a kadar nüfus müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden yaptılar.

Bu işlemleri henüz yapmayanlar, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkma tarihi olan 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında da bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Yurt dışı seçmen kütüğünün ise yarın Türkiye saati ile 08.00’de “www.ysk.gov.tr” adresinden ilan edilmesiyle de itiraz sürecine geçilecek. Ayrıca YSK’nin internet sitesinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlanabilecek.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.