Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Selimpaşa Kapalı Pazar Yerine Kavuştu

Silivri Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan çevre dostu proje Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri ve Etkinlik Alanı için açılış töreni düzenlendi. Açılışın hemen ardından kapalı pazar yerinde kurulan gönül sofrasında yaklaşık 5.000..

Selimpaşa Kapalı Pazar Yerine Kavuştu
136 Okuma

Silivri Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan çevre dostu proje Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri ve Etkinlik Alanı için açılış töreni düzenlendi. Açılışın hemen ardından kapalı pazar yerinde kurulan gönül sofrasında yaklaşık 5.000 kişi hep birlikte oruç açtı.

Silivri Belediyesi, ilçenin sosyal hayatına katkı yapan ve doğayı koruyan bir projeyi daha hayata geçirdi. Silivri Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri ve Etkinlik Alanı için açılış töreni düzenlendi. 7.000 metrekare alan üzerine inşa edilen Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri ve Etkinlik Alanı ile Selimpaşa Mahallesi’ne üretici pazarı ve sosyal eğlence yeri kazandırılırken; pazarın üzerine kurulacak Güneş Enerjisi Sistemi (GES) ile de Silivri Belediyesi, kendi elektriğini üretmeye başlayacak. Selimpaşa’daki pazar yerinin çatısında konumlandırılacak 1.664 güneş panelinin yanı sıra Gümüşyaka’daki pazar yerinin çatısına konulacak 980 güneş panelinin devreye alınmasıyla birlikte Silivri Belediyesi, kendi binalarında kullandığı elektriğin yüzde 80’ini kendisi üretmiş olacak. Çevre dostu bir proje olan Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri ve Etkinlik Alanının çatısında biriken yağmur suları, 150.000 tonluk depoda toplanacak ve Selimpaşa’daki parkların, bahçelerin sulanmasında ve pazar yerinin ihtiyaçlarında kullanılacak.

Kapalı Pazar Yerinde Gönül Sofrası Kuruldu

Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri ve Etkinlik Alanında kurulan gönül sofrasında açılışın hemen ardından iftar yemeği programı düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen programda yaklaşık 5.000 kişi hep birlikte oruç açtı.

Yılmaz: “Hak Ettiğiniz ve Özlediğiniz Yatırımları Yapmaya Devam Ediyoruz”

Törende konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Göreve talip olduğumuz ilk günden beri ‘Silivri çarşı meydanından, sahilinden ibaret değildir’ dedik. Silivri’nin Selimpaşa’sı, Gümüşyaka’sı, Danamandıra’sı, Sayalar’ı, köyleri, beldeleri var dedik. Silivri’yi yalnızca merkezden ibaret gören bir anlayışla değil; tamamını kucaklayarak bütüncül bir anlayışla yöneteceğimizi söyledik. Hamdolsun; sizlerin yaşam kalitesini artırmak, şehrimizi daha yaşanabilir, güvenli, refah ve huzur dolu bir hale getirmek adına birçok projeyi hayata geçirdik. Bugün de yatırımlarımızdan bir tanesi olan Selimpaşa Kapalı Pazar Yeri, Etkinlik Alanı ve GES Projemizi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. ‘Marka Kent Silivri’ sloganıyla çıktığımız yolculuğumuzda ilk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla sizlere hizmet ediyoruz. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözünü kendimizi şiar edinerek; Silivri’mize en güzel hizmetleri sunmaya, sizlerin hak ettiği ve özlediği yatırımları yapmaya bıkmadan, usanmadan, yorulmadan devam edeceğiz” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.