Güncel Haberler: Eğritaş Anaokulu ve Cami İnşaatı Çalışmaları *** Kadınlar Derneği Yönetimi’nden Başkan Özacar’a Ziyaret *** Tenis Kortları Yapımı Devam Ediyor *** Oy Kullanacak Hastalara Destek Olunacak *** Eğritaş Sahilinde Kumsal Temizleniyor *** Gelibolu Belediyesine 55 Personel Alınacak *** Orman Yangınlarıyla Mücadele Toplantısı Yapıldı *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Ses’ten Türkiye’nin Sesi Partisi’ne İtiraz

Ses Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nden Türkiye’nin Sesi Partisi’ne itiraz. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, Türkiye’nin..

Ses’ten Türkiye’nin Sesi Partisi’ne İtiraz
Son Güncelleme:658 Okuma Whatsapp

Ses Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nden Türkiye’nin Sesi Partisi’ne itiraz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak üzere eşitlik ve dayanışma değerlerini savunan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, Türkiye’nin Sesi Partisi’nin logo ve marka kullanımının marka hukukuna uygun olmadığı gerekçesiyle itirazını bildirdi.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Gülseren Onanç konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“SES Derneği, toplumsal kalkınma ve refah için öncelikle sivil toplumda ve tüm alanlarda mücadele veren Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarındandır. Derneğimiz tüm mecralarda ‘SES’ olarak biliniyor ve tanınıyor. SES markasını özellikle anlamı nedeniyle tercih ettik; toplumda dayanışma ve eşitlik mücadelesi veren kesimlerin SES’i olmayı amaçladık. Kadından Kadına SES, Kadının SES’i, SES Mentorluk Yürüyüşü, SES’li Düşünüyorum, SES Talks, SES Yılın Kadınları Zirvesi isimli projelerimiz başta olmak üzere SES ifadesini tüm faaliyet alanlarımızda kullanıyoruz.

Türkiye’nin Sesi Partisi ise amblemde kısaltma olarak TSP yerine SES ibaresini, üstelik neredeyse derneğimizle aynı fontta kullanıyor. Bu durum iki kurum arasında ister istemez organik bir ilişki olduğu yanılgısına neden olacak ve toplum nezdinde karışıklık yaratacaktır. Tarafların faaliyet, proje ve uygulama alanları benzerdir. Kaynakları aynı, SES ibaresi altında birleşmiş iki farklı yapı zannedilerek de meydana gelebilecek iltibas tehlikesi her iki kurum bakımından da sakıncalı sonuçlar doğuracaktır. Dolayısıyla SES ibaresinin partinin adı olarak kullanılmasının önlenmesini istedik.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.