Son Dakika Haberler

Şevki Koru Anma Koşusu

Şevki Koru Anma Koşusu
Okunma : 318 views Yorum Yap

İlk Türkiye Maratonunda birincilik elde ederek tarihe geçen Gelibolulu Şevki Koru anısına bu yıl 3’üncüsü yapılan anma koşusu tamamlandı.

Gelibolu Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen “Şevki Koru Anma ve Kurtuluş Koşusu” 5 km, 10 km, 21 km ve 3.5 km halk koşusu şeklinde yapıldı. Katılımın oldukça yüksek olduğu koşular sabah saat 09.15’te başladı.

Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, hatta kucaklarda çocuklara kadar yüzlerce kişinin katıldığı Şevki Koru Anma ve Kurtuluş Koşusunda renkli anlar yaşandı.

Milli atlet Gelibolulu Şevki Koru adına yapılan anma koşularının fikir babası olan Gelibolu sevdalısı Serdar Azak sayesinde Gelibolu’nun da geleneksel bir koşu takvimi oluşmuş oldu.

Gelibolu Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “İlk Türkiye Maratonunda birinciliği elde ederek #Atatürk’ün elinden madalya alan Gelibolulu Milli Atlet #ŞevkiKoru’yu anmak üzere düzenlediğimiz organizasyonun üçüncüsünde bir araya geldik. 5,10,21 kilometrelik etapların yanı sıra 3.5 K halk koşusunun düzenlendiği etkinlik renkli gösterilere sahne oldu” denildi.

Haber: Osman Okan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)