Son Dakika Haberler

Şevki Koru Anma ve Kurtuluş Koşusu

Şevki Koru Anma ve Kurtuluş Koşusu
Okunma : 138 views Yorum Yap

Gelibolulu Milli Atlet Şevki Koru anısına 21 Kasım Pazar günü bir etkinlik düzenlenecek.

Gelibolu Belediyesi öncülüğünde gerçekleşecek olan “Şevki Koru Anma ve Kurtuluş Koşusu” 5 km, 10 km, 21 km ve 3.5 km halk koşusu şeklinde yapılacak. 21 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan etkinlikte 5 ve 10 km koşuları saat 09.15’te, 21 km koşusu 09.30 da ve 3.5 km halk koşusu ise 11.30’da gerçekleşecek. Halk koşusu dışındaki koşulara katılım ücreti 50 lira olurken, 1000 kişilik kontenjanla sınırlı tutulacak ve yabancı uyruklu koşucular para ödülünden yararlanamayacaklar.

Bundan 18 yıl önce hayata veda eden Gelibolulu milli koşucu maratoncu Şevki Koru adına düzenlenen etkinlikle bir kez daha yad edilecek. Türkiye’nin ilk maraton koşucusu olan Şevki Koru aynı zamanda ülkemizde gerçekleştirilen ilk maratonu kazanan ve ilk rekoru kıran sporcu unvanını taşıyor.

Gelibolu Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Gelibolulu Milli Atlet Şevki Koru anısına Belediyemiz ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek ve ulusal boyuta taşıdığımız “Şevki Koru Anma ve Kurtuluş Koşusu” 21 Kasım Pazar günü yapılacak. 3.5K kategorisinin herkese açık olarak ücretsiz halk koşusu şeklinde gerçekleşeceği programa başvuru ve detaylı bilgi için www.sevkikorukosusu.com adresini ziyaret edebilirsiniz” denildi.