Son Dakika Haberler

Seyyahların Gözünden Çanakkale

Seyyahların Gözünden Çanakkale
Okunma : 109 views Yorum Yap

Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, yaklaşık dört yılda tamamladığı çalışmalar sonucu, alanında uzman geniş bir ekip ile birlikte yazılan “A Journey To The Homeric Landscape: Troy” adlı kitabı takdim etmek için Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan ile bir süre görüşerek sohbet etti.

Ziyarette Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan, Homeros’un destanlarında bahsettiği Troya kentini bulmak ve araştırmak için yola çıkan seyyahların izlenimlerinin, doğru ve eksiksiz bir biçimde anlatıldığı “A Journey To The Homeric Landscape: Troy” kitabı hakkında Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’a detaylı bilgi verdi.

Yazımında daha önce araştırmacıların kolaylıkla erişemeyeceği çok sayıda birincil kaynak materyalden yararlanılan, öğretim üyesinden, lise öğrencisine kadar herkes tarafından kolaylıkla okunabilecek bir referans kitabı olacak şekilde yazılan antik Troya’dan günümüze kadar kent ve bölge hakkında yazılanlar, çizilenler, gözlemlenenler ve algılanan önemli belgelerin doğru ve eksiksiz bir biçimde anlatıldığı “Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya (A Journey To The Homeric Landscape: Troy)” adlı kitabı Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’a takdim eden Prof. Dr. Rüstem Aslan, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale’mizin uluslararası tanıtımına katkı sunacak böyle güzide bir eseri kazandırdığı için Prof. Dr. Rüstem Aslan’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)