Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Sinek Küçük Ama Mide Bulandırır

Gelibolu’da gıda üretimi yapan ve satan işletmelerin daha sıkı denetlenmesi gerektiğini daha öncede belirtmiş tedbir alınmasını istemiştik. İşte yine aynı konuda bir başka şikayet daha, daha önde bir ekmekte fare..

Sinek Küçük Ama Mide Bulandırır
Yayınlanma: 340 Okuma

Gelibolu’da gıda üretimi yapan ve satan işletmelerin daha sıkı denetlenmesi gerektiğini daha öncede belirtmiş tedbir alınmasını istemiştik.

İşte yine aynı konuda bir başka şikayet daha, daha önde bir ekmekte fare pisliğine rastlanmıştı, bu kez de yine bir ekmekte sinek çıktı.

Bu haberi yaptığımız içinde, midenizi bulandırdığımız içinde, içinizi kaldırdığımız içinde özür diliyoruz.
“Sinek küçüktür ama mide bulandırır” sözünden yola çıkarak bu konuyu yazma ihtiyacını hissettik, bu konuyu paylaşmamız gerektiğini düşündük.

Gerek bu tür gıda işi yapanların, gerekse bu tür işletmeleri denetleyenlerin daha dikkatli olması, daha temiz ve sıfır riskli gıdalar üretilmesini sağlamak ve beklemek herkesin hakkı.

Bu tür işletmelerin daha sık izlenmesi, takip edilmesi, sağlık, temizlik bakımından daha titizlik çerçevesinde denetlenmesi, gerekli şartları taşımayanların en ağır şekilde cezalandırılması ve sonuçlarına katlanması gerekmektedir.

Direkt olarak insanların sağlığıyla kimsenin oynamaya hakkının olmadığı bir gerçek. Bu gerçekten dolayı gıda üreten, gıda satan işletmeler gerekli tedbirleri almalılar, gerekli hassasiyeti göstermeliler, gerekli temizliği yerine getirmeliler.

İşletmenin üretim yapılan yerinden, kullanılan malzemeye, kullanılan malzeme ve araç gereçten işi üreten işçiye kadar hepsi tek tek denetlenmeli, en ufak bir ihlalde gereken yapılmalıdır.

Bu tür işletmeler bize, size ve diğer herkese böyle bir gıda maddesi satmaya, toplumun sağlığıyla oynamaya haklarının olmadığını bilmeliler.

Fırınlar başta olmak üzere tüm gıda üreticileri bu konuda dikkatli olmalı ve gereğini yerine getirmeli.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.