Son Dakika Haberler

Sinek Küçük Ama Mide Bulandırır

Sinek Küçük Ama Mide Bulandırır
Okunma : 12 views Yorum Yap

Gelibolu’da gıda üretimi yapan ve satan işletmelerin daha sıkı denetlenmesi gerektiğini daha öncede belirtmiş tedbir alınmasını istemiştik.

İşte yine aynı konuda bir başka şikayet daha, daha önde bir ekmekte fare pisliğine rastlanmıştı, bu kez de yine bir ekmekte sinek çıktı.

Bu haberi yaptığımız içinde, midenizi bulandırdığımız içinde, içinizi kaldırdığımız içinde özür diliyoruz.
“Sinek küçüktür ama mide bulandırır” sözünden yola çıkarak bu konuyu yazma ihtiyacını hissettik, bu konuyu paylaşmamız gerektiğini düşündük.

Gerek bu tür gıda işi yapanların, gerekse bu tür işletmeleri denetleyenlerin daha dikkatli olması, daha temiz ve sıfır riskli gıdalar üretilmesini sağlamak ve beklemek herkesin hakkı.

Bu tür işletmelerin daha sık izlenmesi, takip edilmesi, sağlık, temizlik bakımından daha titizlik çerçevesinde denetlenmesi, gerekli şartları taşımayanların en ağır şekilde cezalandırılması ve sonuçlarına katlanması gerekmektedir.

Direkt olarak insanların sağlığıyla kimsenin oynamaya hakkının olmadığı bir gerçek. Bu gerçekten dolayı gıda üreten, gıda satan işletmeler gerekli tedbirleri almalılar, gerekli hassasiyeti göstermeliler, gerekli temizliği yerine getirmeliler.

İşletmenin üretim yapılan yerinden, kullanılan malzemeye, kullanılan malzeme ve araç gereçten işi üreten işçiye kadar hepsi tek tek denetlenmeli, en ufak bir ihlalde gereken yapılmalıdır.

Bu tür işletmeler bize, size ve diğer herkese böyle bir gıda maddesi satmaya, toplumun sağlığıyla oynamaya haklarının olmadığını bilmeliler.

Fırınlar başta olmak üzere tüm gıda üreticileri bu konuda dikkatli olmalı ve gereğini yerine getirmeli.

Haber: Osman Okan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)