Son Dakika Haberler

Sokak Canlıları Yuvalarına Kavuşuyor

Sokak Canlıları Yuvalarına Kavuşuyor
Okunma : 96 views Yorum Yap

Çanakkale Belediyesi, kent genelinde sokak canlıları için çalışmaya devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi 2021 yılı boyunca çok sayıda sokak canlısının bakımlarını gerçekleştirirken, pek çoğunun da yeni bir yuvaya kavuşmasını sağladı.

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, 2021 yılı Aralık ayında 18 köpek ve 60 kedi kısırlaştırılırken, yıl boyunca ise toplamda 217 köpek ve 746 kediye kısırlaştırma işlemi yapıldı.

Uzman ekiplerce yaşadıkları çevreden alınan köpek ve kediler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen tedavilerinin ardından yine alındıkları bölgelere geri bırakıldılar.

Sokakta yaşayan canlılara yönelik çalışmalarını ara vermeden sürdüren Çanakkale Belediyesi tarafından yıl boyunca sokak hayvanlarının beslenme, bakım ve tedavi ihtiyaçları da düzenli olarak karşılandı.

Sokak Canlıları Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

Çanakkale Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar sonucunda sokak canlıları kentlilerin duyarlılıkları sayesinde yeni yuvalarına kavuşmaya devam ediyorlar. Sokak canlılarının yeni yuvalarına kavuşturulması amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 2021 yılı Aralık ayında 25 köpek ile 4 kedi sahiplendirilirken, 2021 genelinde ise toplamda 171 köpek ve 49 kedi yeni yuvalarına kavuştular.