Güncel Haber: Başkan Gökhan Engelli Personeli İle Buluştu *** Mutlu Son "Merve" Kazandı *** Kaymakam Abacı Burhanlı Köyünde *** Eşit Bir Dünya Kurmaya Kararlıyız *** Gelibolu’da Engelliler Günü Etkinliği *** Başkan Özacar, Engelliler Derneğini Ziyaret Etti *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Sosyal Tesis Törenle Açıldı

Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Sosyal Tesisleri ve Dernek Bürosu törenle açıldı. Törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Dernekler Müdürü Resul Karakurt, tesisin yapıldığı arsanın sahiplerinde Özden Özdemir..

Sosyal Tesis Törenle Açıldı
Yayınlanma: Güncelleme: 74 Okuma

Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Sosyal Tesisleri ve Dernek Bürosu törenle açıldı.

Törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Dernekler Müdürü Resul Karakurt, tesisin yapıldığı arsanın sahiplerinde Özden Özdemir ile birçok bürokrat, misafir, üyeler, mahalleli katıldı.

Törende bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ahmet Özel; 2004 yılında kurulan derneğimiz kiradan kurtulmak ve kendi yerine taşınmak amacıyla 18 Aralık 2012 tarihinde TC Ziraat Bankasında Mülk Edinme Hesabı açtı. 12 Eylül 2016 Temmuz ayında temeli atılan prefabrik binanın montajı 2016 25 Kasımda başladı. 9 Şubat 2017 tarihinde bitti ve 25 Mart 2017 de ise içine taşındık.” Diyerek sözlerine devam ederek “Türkiye’de teknik okullar arasında bir ilki başardık” diyerek emeği geçen ve bugüne kadar görev yapan yönetim, denetim, yayın ve danışma kurullarına teşekkür etti.

Tesis yapım aşamasını anlatan Özel; “Belediye Başkanımız Sn. Ülgür Gökhan devamlı olarak inşaatı takip ediyor ve zaman zaman ziyarete geliyor, bilgi alıyordu. Kendisiyle ne diyeceğimizi, nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyorum. Bir seferinde kendisine Başkanım bu binanın ismini değiştirelim ve bu tesisin yapımında emeği geçen fikir babası yönetim kurulu üyemiz İnş. Müh. İlyas Acar’ın adını koyalım ve onu ölümsüzleştirelim diyerek istekte bulundum. Kısa bir süre sonra binanın duvarına “İlyas Acar Sokağı” tabelası asıldı. Nurlar içinde yat, seni hiç unutmayacağız sevgili öğrencim İlyas Acar” Diyerek duygularını dile getirdi.

Konuşmasını ise “Bu tesisi yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmektir. Burası bizim evimiz, mabedimiz olmalıdır. Buraya eşlerimizle, arkadaşlarımızla, komşularımızla sık sık gelmeli, burasını paylaşmalıyız. Paylaşma kültürümüzü geliştirmeliyiz. Bir olmalı, birlik olmalıyız. Birbirimizi sevmeli, saymalıyız. İyi günümüzde, kötü günümüzde birbirimizin yanında olmalıyız. Bir ağaç kadar dik, bir orman kadar sık olmalıyız. Kısaca burasını yaşatmak hepimizin görevi olmalıdır. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek bitirdi.

Başkanın konuşmasından sonra kürsüye davet edilen İl Dernekler Müdürü Resul Karakurt’a katkılarından dolayı dernek başkanı tarafından bir plaket verildi. Konuşma yapması için kürsüye davet edilen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise derneğin faaliyetlerini öven bir konuşma yaptıktan sonra arsa sahipleri adına Özden Özdemir’e teşekkür belgesi ile derneğin hazırladığı ve üzerinde “Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz, hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkar olamazsınız” yazılı çerçeveli Atatürk fotoğrafını verdi. Daha sonra topluca kesilen kurdele ile açılışı yapılan sosyal tesis, misafirler tarafından gezildi. Açılış sonrası pilav ikram edildi ve tören sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.