Son Dakika Haberler

Start Gelibolu’dan Verildi

Start Gelibolu’dan Verildi
Okunma : 225 views Yorum Yap

57. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turunun 135,3 Km’lik 7. Etabı olan Gelibolu – Tekirdağ etabının startı Gelibolu Fener Meydanında saat 11.00’de verildi.

Bu yıl “Tarihe ve Doğaya Saygı” temasıyla gerçekleştirilen 57. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turunun Edremit – Eceabat arasındaki koşulan 6. Etabını ise Avustralyalı sporcu Caleb Ewan kazanmıştı. Edremit’ten başlayıp 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçerek Eceabat’taki 57.Alay Şehitliğine ulaşan bisikletçiler bu sabah Gelibolu Fener Meydanındaki törenin ardından son etap olan Gelibolu – Tekirdağ etabını koşmaya başladılar.

57. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turunun Gelibolu – Tekirdağ arasındaki 7’ci Etabının startı Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan tarafından verildi.

57. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turunun 7. Etabının startı verilmeden önce Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı ile Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar birer konuşma yaptılar.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı yaptığı konuşmada, “57. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turunun 7. Etabının startı ilçemizden veriliyor. Güzel şehir Gelibolu’muzu da bu şekilde tanıtma fırsatı yakalamış oluyoruz. Çok güzel bir ortam var, vatandaşlarımız burada, bisikletçilerimiz burada. İnşallah güzel Gelibolu dedik, 100’ün üzerinde tarihi eseri, dünyadan da 600 milyona yakın insan canlı bir şekilde seyredecek. Hem spor yapılacak, hem gençleri bu spora bisiklete özendirme olacak, hem de aynı zamanda şehrimizinde, Gelibolu’muzun da tanıtımı yapılacak. İnşallah ben devamının gelmesini ümit ederek, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı’nın ardından Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar da kısa bir konuşma yaptı. Özacar konuşmasında, “bu tür etkinliklerin hem ilçemiz adına, hemde ülkemiz adına tanıtımda çok büyük katkısı olduğunu söylemek istiyorum. Özelikle ilçemiz adına da bu tür etkinlikler gerçekten çok yararlı olacak. Geçmişten geleceğe Gelibolu’yu göstermek adına, tanıtmak adına ve tanınan Gelibolu’nun farklı güzelliklerini ortaya konulmasında iyi bir etkinlik” dedi.

Gelibolu Fener Meydanında saat 11.00’de startı verilen ve 14 ülkeden 25 takım ile 156 Bisikletçinin katıldığı 57. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Türkiye Bisiklet Turunun 7. Etabında bisikletçiler Bolayır, Kavakköy, Şarköy, Hoşköy güzergahından Tekirdağ sınırlarına girecekler ve sonrasında son etap Tekirdağ’da tamamlanacak.

Haber: Osman Okan

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)