Son Dakika: Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayı Düzenlendi

Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği (SUYED) tarafından Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayı düzenlendi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde görev yapan bir grup akademisyen tarafından kurulan Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği’nin (suyed.com)..

Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayı Düzenlendi
Yayınlanma: 269 Okuma

Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği (SUYED) tarafından Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayı düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde görev yapan bir grup akademisyen tarafından kurulan Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği’nin (suyed.com) sürdürülebilir yaşam bilincinin yaygınlaşması için gerçekleştirmiş olduğu araştırma ve eğitim faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz hafta (24-25 Haziran tarihlerinde) Bodrum Belediyesi ev sahipliğinde Garova Tarım Park’ta Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen öğretmenlere yönelik iki günlük Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştay’a Bodrum Belediye’sini temsilen İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nden Birim Müdürü F. Nilay Karamustafaoğlu ve Sürdürülebilirlik Büro Sorumlusu Elif Çamlı katıldı.

Çalıştayda Sürdürülebilir Yaşam Eğitimi Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Özdemir açılış konuşması gerçekleştirirken Sürdürülebilirlik Eğitimi Çalıştayının Türkiye’de ilk olduğunu belirterek ev sahipliği yapan Bodrum Belediye Başkanlığı’na teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Oğuz Özdemir’in moderatörlüğünde sürdürülebilirlik ve sürdürülebilirlik eğitimi konusu, davetli konuşmacıların katılımıyla panel oturumunda ele alındı. Çalıştay’ın öğle sonu oturumlarında, davetli konuşmacılar tarafından sürdürülebilirlik eğitiminin çeşitli yönleriyle ilgili bilimsel konuşmalar yapıldı.

Çalıştayın ikinci gününde, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde lisans üstü öğrenim görmekte olan öğretmenler tarafından katılımcı öğretmenlere yönelik sürdürülebilirlik eğitimi konusunda etkinlikler gerçekleştirildi.

Çalıştay, sürdürülebilir gelecek için katılımcıların dile getirdikleri anonsların dijital ortamda sergilenmesiyle sona erdi.

Sürdürülebilirlik günümüzde bütün insanlığın en güncel ve yakıcı gündemi haline gelmiş durumdadır. Başta küresel iklim değişikliği olmak üzere insan etkisiyle doğal sistemlerin gittikçe bozulması yeryüzünde yaşamı ve buna bağlı olarak insan neslinin devamını büyük bir tehlikeye sokmaktadır.

Günümüzde bütün dünya yüz yüze kalınan bu sürdürülemez durumla baş edebilmek için kapsamlı bir dönüşüm arayışındadır. 2030 yılına kadar ulaşılması öngörülen Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, insanlığın sürdürülebilir bir gelecek kurmak üzere atmış olduğu en somut adımdır. Bu doğrultuda, çağdaş dünyada bütün kurumlar ve topluluklar sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yaklaşma yönünde çaba sarf etmektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.