Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Tabip Odası’ndan Sağlık Müdürüne Destek

Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklaması ile geçtiğimiz günlerde makamında saldırıya uğrayan Gelibolu İlçe Sağlık Müdürüne destek mesajı verildi. Çok üzülerek, doktorlarımızdan, Gelibolu ilçe sağlık müdürümüzün, Covid testi..

Tabip Odası’ndan Sağlık Müdürüne Destek
Yayınlanma: 1.166 Okuma

Çanakkale Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklaması ile geçtiğimiz günlerde makamında saldırıya uğrayan Gelibolu İlçe Sağlık Müdürüne destek mesajı verildi.

Çok üzülerek, doktorlarımızdan, Gelibolu ilçe sağlık müdürümüzün, Covid testi yaptırmak isteyen bir vatandaş tarafından darp edildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Önce İlçe Sağlık Müdürlüğü hemşiresiyle, covid testini beş dakika beklediği için tartışan ve ona darba yönelen şahıs, hemşire hanımın doktor beyin yanına gidip yardım istemesi üzerine, doktor beyle tartışmaya başlamış ve sakinleşmeyerek şiddete başvurmuştur.

Daha da üzücü olan şudur ki, adam bıçaklama, uyuşturucu kullanımı gibi suçlardan denetimli serbestlik almış olan şahıs, Gelibolu Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakılmıştır.

Gelibolu Sulh Ceza Hakimliği’nin aldığı bu karar belirtmek isteriz ki, Çanakkale hekim camiasında sağduyuya ve vicdana aykırı bulunmuştur, adalet duygumuzu sarsmıştır.

İlçe sağlık müdürü meslektaşımızın başvurusu üzerine, kendisine valilik tarafından koruma tayin edilmiştir.

Sağlık çalışanlarına yönelen tehdit ve darp girişimlerine karşı, yasaların yetersizliği ve gösterilen tolerans, sağlık sistemimizin kanayan yarasıdır, bizler için tahammül edilemezdir. Ne yazık ki Mecliste Sağlıkta Şiddet Yasası olarak onaylanmış olan yasa, sağlık çalışanlarını şiddete karşı koruyamamakta ve etkisizdir.

Sağlıkta Şiddet Sıradan Bir Olay Değildir

Sağlıkta şiddete karşı tolerans göstermeyecek, TTB’nin önermiş olduğu haliyle yasal düzenleme, TBMM tarafından acilen kabul edilmek zorundadır.

Çanakkale hekim camiası olarak meslektaşımıza geçmiş olsun diyor, bu davanın takipçisi olacağımızı duyuruyoruz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.