Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Tarım Dronları Türkiye’de

Son dönemde sağladığı avantajlardan dolayı dronların tarım sektöründe kullanımı oldukça yaygınlaştı ve bu alanda ciddi bir pazar oluştu. Tarımın geleceğinin modern tarım uygulamalarında olduğunu, bu alanda önemli bir büyüme potansiyeli..

Tarım Dronları Türkiye’de
Yayınlanma: 789 Okuma

Son dönemde sağladığı avantajlardan dolayı dronların tarım sektöründe kullanımı oldukça yaygınlaştı ve bu alanda ciddi bir pazar oluştu.

Tarımın geleceğinin modern tarım uygulamalarında olduğunu, bu alanda önemli bir büyüme potansiyeli bulunduğunu söyleyen Türkiye’nin öncü dron teknolojileri platformu Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız, 2022’de zirai ilaçlama dronlarında bayilik vereceklerini açıkladı. Yaldız ayrıca, kendileri için öncelikli iller arasında yer alan Çanakkale’de bayilik vermek için çalışma ve görüşmelerine başladıklarını belirtti. Dronmarket’te hedef yıl sonuna kadar tüm Türkiye’de en az 20 bayiye ulaşmak.

Dronmarket Genel Müdürü Serhan Yaldız; “Traktörün tarlaya giremediği dönemlerde ve ulaşamadığı arazilerde rahatlıkla uygulama yapabilmesi, günlük 1500 dekara kadar varan ilaçlama yeteneği ile % 40’a varan ilaç tasarrufu sağlaması, tarlada lastik izinden kaynaklanan rekolte kaybını engellenmesinden dolayı dronların tarımda kullanımı her geçen gün arttı. Bu da tarım sektöründe ciddi bir dron pazarı oluşmasını sağlarken, yeni istihdam alanları da yarattı. Biz de Dronmarket olarak büyüme hedeflerimiz kapsamında 2022 yılında Türkiye’de tarım dronları alanında ilk bayilik yapılanmasını oluşturmaya karar verdik. Bayi yapılanmamız ile hem büyüyeceğiz, hem de pek çok kişiye kendi işine sahip olma imkanı sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Hedef Yıl Sonuna Kadar Minimum 20 Bayi

Yıl sonuna kadar hedeflerinin tüm Türkiye’de minimum 20 bayiye ulaşmak olduğunu söyleyen Yaldız; “Aydın, Manisa, İzmir, Urfa, Mardin, Diyarbakır, Hatay, Samsun, Edirne, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Konya, Aksaray, Adana, Antalya başta olmak üzere pek çok şehirde bayilik vermek için çalışmalarımıza ve görüşmelerimize başladık. Her geçen gün büyüyen bu pazarın sunduğu imkanlardan pek çok kişinin faydalanmasını istiyoruz. Bayilik sistemimize dahil olacak iş ortaklarımızla birlikte büyümek en büyük isteğimiz. Teknik servis operasyonlarında her zaman yanlarında olacağımız bayilerimize yılların verdiği tecrübe ve bilgi donanımızı da aktararak, elimizden gelen her türlü desteği sonuna kadar vereceğiz” dedi.

Yaldız son olarak, bayilik almak isteyenlerin en az 300.000 TL yatırım tutarı ile kendi işlerinin sahibi olabileceğini ve bu rakamı da pazar hızla büyüdüğünden çok kısa sürede amorti edebileceklerini söyledi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.