Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Tarım Projesi İçin Polonya’da Toplantı Düzenlendi

Silivri Belediyesinin AB Erasmus+ projeleri kapsamında 216.840 euro hibe almaya hak kazandığı, ‘İklim Değişikliğine Uyum İçin Tarımda Yenilikçi Bir Mesleği Eğitim Perspektifi’ isimli projenin 2. ulusötesi toplantısı Polonya’nın başkenti Varşova’da..

Tarım Projesi İçin Polonya’da Toplantı Düzenlendi
Yayınlanma: 278 Okuma

Silivri Belediyesinin AB Erasmus+ projeleri kapsamında 216.840 euro hibe almaya hak kazandığı, ‘İklim Değişikliğine Uyum İçin Tarımda Yenilikçi Bir Mesleği Eğitim Perspektifi’ isimli projenin 2. ulusötesi toplantısı Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleştirildi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ‘Tarım Kenti Silivri’ vizyonu doğrultusunda yapılan başvuru ile Silivri Belediyesinin Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri kapsamında hayata geçirdiği ve 216.840 euro hibe almaya hak kazandığı 2021-1-TR01-KA220-VET-000029507 numaralı, ‘İklim Değişikliğine Uyum İçin Tarımda Yenilikçi Bir Mesleği Eğitim Perspektifi’ (An Innovative VET Perspective on Agriculture for Climate Change Adaptation) isimli projenin 2. ulusötesi toplantısı, Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlendi. ‘The Polish Farm Advisory and Training Centre’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Ziraat Yüksek Mühendisi Aslı Uçman, Özel Silivri TÜRAM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mualla Varlıoğlu, Namık Kemal Üniversitesinden Prof. Dr. Fatih Konukcu, İstanbul Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Levent Şaylan ve Doç. Dr. Barış Çaldağ, Avusturya Boku Üniversitesinden Vladana Vidric ve Christina Paulus, Polonya’dan Zebrowska Daria, Wictoria Magduak ve Ewa Bajmo katıldı. Toplantıda her kurumun görevleri dahilinde hazırladığı eğitim müfredatlarının sunumları yapıldı ve daha sonra yapılacak çalışmalar planlandı.

Projenin Yol Haritası Belli Oldu

‘İklim Değişikliğine Uyum İçin Tarımda Yenilikçi Bir Mesleği Eğitim Perspektifi’ isimli projenin 3. toplantısı Avusturya Boku Üniversitesinde gerçekleştirilecek. Bu toplantının ardından Avusturya ekibi, İstanbul Teknik Üniversitesine gelerek çalışma yapacak. Daha sonra Silivri Belediyesi, Namık Kemal Üniversitesi ile birlikte Polonya’daki eğitim programına katılacak. Projenin son toplantısı ise Çekya’da gerçekleştirilecek. Ardından üniversitelerdeki hocaların çalışmalarıyla üreticilere ve öğrencilere iklim değişikliği, tarımsal meteoroloji, arazi ve su kaynaklarının doğru kullanımı ile ilgili eğitimler ve toplantılar düzenlenecek. Proje son aşamaya geldiğinde bu eğitimlere ve yapılacak tarım oyununa dijital platformdan herkes ulaşabilecek.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.