Güncel Haber: Moğollar'dan Çanakkale'de Yardım Konseri *** Öğrenci Pansiyonlarının Hali İçler Acısı *** Kanada’da “Çanakkale Ruhu Anıtı” Açıldı *** Gelibolulu Okçu Nisanur Yıldırım Türkiye Şampiyonu *** Dokuz Sekizlik Roman Gecesi Yapıldı *** Küçük Önlemler İle Kalp Sağlığınızı Koruyabilirsiniz *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

TC’yi Anonim Şirket Yaptırmayacağız

İDA Dayanışma Derneği tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında; “18 Mart 1915 Deniz Savaşları bütün ülkenin zaferidir. Emperyalist işgalcilere karşı çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bu zafer bütün..

TC’yi Anonim Şirket Yaptırmayacağız
162 Okuma

İDA Dayanışma Derneği tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında; “18 Mart 1915 Deniz Savaşları bütün ülkenin zaferidir. Emperyalist işgalcilere karşı çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bu zafer bütün ülke halkları tarafından imece ve dayanışma ile kazanılmıştır.

Son yıllarda 18 Mart Çanakkale Deniz Savaşlarının yıl dönümlerinde Çanakkale’yi ziyaret eden devlet yöneticilerinin uygulattıkları güvenlik önlemleri nedeni ile Çanakkale “olağanüstü hal bölgesi”ne dönüştürülmektedir.

Törenler öncesi “olağan şüpheli”lere göz altı uygulaması sıradan işlem sayılmaya başlanmıştır. Çok uzaklardan gelip sözde vatanları için bu topraklarda ölen yabancılarla şehit Mehmetçikler bu topraklarda koyun koyuna yatmaktadırlar. Çanakkale barışın ve özgürlüklerin kentidir.

Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan bu devletin temelleri Çanakkale’de atılmıştır. Bu Cumhuriyetin en önemli özelliklerinden biri de tam bağımsızlıktır.

Günümüzde Kazdağlarında yaşam alanlarını savunan köylülere mahkemeler tarafından ormana girmeme cezası verilirken, bu yıl barışçıl protesto hakkını kullanan gençlere de 18 Mart törenlerine katılmama cezası verilmiştir. 1915’deki emperyalist işgalin devam ettiği izlenimini veren bu uygulamalar müstemleke ülkesinde yaşıyormuşuz gibi bir görüntü de sergilemektedir.

Bu ülkeyi ve barışın kenti Çanakkale’yi toplumsal barışı bozacak şekilde anonim şirket yapmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” denildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.