Güncel Haberler: Bolayır Sahilinde Çevre Etkinliği Yapılacak *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** Deprem Yapı Malzeme Test Laboratuvarı Kuruldu *** Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Tehlike Arz Eden Hayvanlar Genelgesi

Çanakkale ve Gelibolu Belediyeleri tarafından, “Tehlike Arz Eden Hayvanlar İle İlgili Genelge” hakkında duyurular yapıldı. Çanakkale ve Gelibolu Belediyelerinden yapılan açıklamada, “5199 sayılı Hayvan Hakları Koruma Kanunu’nun 14. maddesinin (L)..

Tehlike Arz Eden Hayvanlar Genelgesi
Son Güncelleme:401 Okuma Whatsapp

Çanakkale ve Gelibolu Belediyeleri tarafından, “Tehlike Arz Eden Hayvanlar İle İlgili Genelge” hakkında duyurular yapıldı.

Çanakkale ve Gelibolu Belediyelerinden yapılan açıklamada, “5199 sayılı Hayvan Hakları Koruma Kanunu’nun 14. maddesinin (L) bendi kapsamında, Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanes Tosa, Amerikan Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpekler tehlike arz eden hayvanlar olarak belirlenmiş olup, “Tehlike Arz Eden Hayvanlar İle İlgili Genelge” 07.12.2021 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Hayvan sahiplerince, genelge yürürlüğe girdiği tarihte sahiplerinin elinde bulundurulan söz konusu hayvanların kısırlaştırılarak 14.01.2021 tarihine kadar Petvet sistemine kaydettirilmek üzere İl veya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir” denildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.