Son Dakika Haberler

Yerel Gazete Kurşunlandı

Yerel Gazete Kurşunlandı
Okunma : 80 views Yorum Yap

Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi ilçesinde yerel bir gazete bürosu gece yarısı kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından kurşunlandı.

Tekirdağ’a bağlı Marmara Ereğlisi ilçesinde yayınlanan yerel Evrim Gazetesi’nin Sultanköy beldesinde bulunan bürosu gece saat 02.00 sıralarında kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler tarafından kurşunlandı.

Sabah gazete bürosuna geldiğinde durumu fark eden Evrim Gazetesi sahibi Özan Taşoyar, durumu jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelerek inceleme yapan jandarma ekipleri, binaya isabet eden 3 mermi kovanını balistik muayene için laboratuvara gönderdi. Jandarma ekipleri, çevre iş yerlerindeki güvenlik kamera görüntülerini de incelemeye aldı.

Saldırının basın özgürlüğüne yapıldığını söyleyen gazete sahibi Özan Taşoyar, “Bu saldırı alenen basını susturmaya yönelik yapılmıştır. Bu saldırıyı yapanların aciz insanlar olduğu ve gazetemize kurşun atarak bizi korkutmak istedikleri belli. Fakat bu gibi davranışlar, gazetecilere daha çok ilham ve güç verir. Biz doğruları yazmak üzere görevimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.