Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Temiz Çevrede Yaşama İnsan Hakkıdır

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale-Bayramiç’te açacağı bakır ve altın madeni için noterden kamulaştırma için köylülere davet gönderen Cengiz Holding’e tepki gösterdi. Kalkınma politikaları ile çevre politika ve..

Temiz Çevrede Yaşama İnsan Hakkıdır
Yayınlanma: 1.165 Okuma

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale-Bayramiç’te açacağı bakır ve altın madeni için noterden kamulaştırma için köylülere davet gönderen Cengiz Holding’e tepki gösterdi.

Kalkınma politikaları ile çevre politika ve uygulamaları arasında uyum sağlanarak doğal dengenin korunmasının esas alınması gerektiğine vurgu yapan Başkan Yıldızlar, “Çanakkale-Bayramiç’te bakır ve altın madeni açmak isteyen şirket, köylülerin arazilerine göz dikmiş durumda. Ben yaptım anlayışı ile bu işler yürümez. Ülkenin kaynakları, yerel halkın yaşam hakkı yok sayılarak birilerine peşkeş çekilemez. Madencilik faaliyetleri adı altında topraklarımız, su kaynaklarımız, tarımımız, köylerimiz yok oluyor.

Sağlıklı ve dengeli yaşam hakkı, çevrenin temelidir. Ekolojik dengenin bozulmasından kaynaklanan iklim değişimi kapsamında zarar görmemek için her türlü tedbir alınmalıdır. Biyolojik çeşitliliği azaltan faaliyetlere asla izin vermeyeceğiz. Temiz ve sağlıklı çevrede yaşama hakkı, insan hakkıdır.

Sağlıklı bir çevrede yaşama hakkının bütün canlıların da hakkı olduğu anlayışı ile sürdürülebilir çevre, kalkınma ve refah birlikte değerlendirilmelidir. Çevreyi kirleten bütün unsurlara karşı en ağır ve caydırıcı yaptırımlar uygulanmalıdır.

Çevreyi koruma ve kullanma konusunda kamu kurumları, özel sektör, yerel yönetimler, üniversiteler, meslek odaları, sendikalar, vakıf ve dernekler ile gerekli koordinasyon sağlanmalıdır” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.