Son Dakika Haberler

The Bodrum Cup’da Teoman Rüzgarı

The Bodrum Cup’da Teoman Rüzgarı
Okunma : 215 views Yorum Yap

Her yıl yerli ve yabancı binlerce deniz meraklısını Ekim ayında Bodrum’da bir araya getiren ‘American Hospital The Bodrum Cup’ son yarışın ardından bugün sona erdi.

American Hospital isim sponsorluğu ve Bitci ana sponsorluğunda bu sene 33’üncü yılını kutlayan The Bodrum Cup, 18 Ekim’de Bodrum’dan başlayıp 23 Ekim’de Bodrum’da biten yarışlarda unutulmaz anlara ve deneyimlere sahne oldu. American Hospital The Bodrum Cup’ın şampiyonu bu sene Hızır 1 olarak kayda geçti ve İlhan Koman’ın vefatından önce çizimlerini tamamlayarak prototipini hazırladığı Sonsuz Sütun eserinden esinlenerek oluşturulan anlamlı ödülün sahibi oldu.

33. Yılın The Bodrum Cup birincisi Hızır 1, Bitci Challenge Cup birincisi ise Beluga oldu. Gulet kategorisinde Jasmin 1, Tırhandil kategorisinde Hızır 1, Mozaik kategorisinde Dafne birinciliği kazandı. Standart A birincisi Levent Kaptan, Standart B birincisi Stihl Vay, Gulet A birincisi Take It Easier, Gulet B birincisi Metro Grandi, Gulet C birincisi Ron, Tırhandil A birincisi Usta K, Tırhandil B birincisi Hızır 1, Mozaik A birincisi Daima, Mozaik B birincisi Dafne ,Cruiser Genel birincisi Sultana, Cruiser A birincisi Lone Raver, Cruiser B birincisi Navita, Cruiser C birincisi Becayiş 61, Performance kategori birincisi Sultana, Katamaran birincisi Wahring Darling olurken Destek kategorisinde ise Fersah birinci oldu.

150’den fazla tekneyi, 1.500’den fazla denizciyi ve 10.000’in üzerinde katılımcıyı ağırlayan festivalin son konserinde Teoman, Ağanlar Tersanesinde unutulmaz bir müzik şöleni sundu.

Uluslararası yelken ve deniz festivali American Hospital The Bodrum Cup festivali Bodrum’un sarı yazında yine görkemli bir etkinlikle sona erdi. 23 Ekim Cumartesi günü Kissebükü’nde son bulan Erol Ağan Etabının ardından saat 20.00’de Ağanlar Tersanesinde Ödül Töreni yapıldı. 21.30’da ise yine Ağanlar Tersanesinde Teoman sevenleriyle buluştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)