Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

TKDK’dan Pandemi Sürecinde Yeni Hibe Çağrısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 07 Ocak 2021 tarihinde IPARD II Programı 10. Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Bu çağrı ilanı kapsamında “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)”..

TKDK’dan Pandemi Sürecinde Yeni Hibe Çağrısı
Yayınlanma: 249 Okuma

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 07 Ocak 2021 tarihinde IPARD II Programı 10. Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Bu çağrı ilanı kapsamında “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik yatırımlar (103)” tedbirleri kapsamında yapılacak başvurular kabul edilecek. Çanakkale’nin de arasında bulunduğu 42 ilde faaliyet gösteren TKDK, bu dönemde 101 sektörlerinden yapılacak başvurulara 45 Milyon Avro, 103 sektörlerinden yapılacak başvurulara ise 80 Milyon Avro olmak üzere toplam 125 Milyon Avro (Yaklaşık 1.2 Milyar TL) hibe desteği verecek.
TKDK Çanakkale İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, bu çağrı ilanı ile birlikte, büyükbaş ve küçükbaş hayvan, kaz ve hindi yetiştiriciliği, süt ve süt ürünleri işleme, peynir altı suyu işleme, süt toplama merkezleri, kırmızı et kesimhane ve parçalama tesisleri, su ürünleri işleme ve meyve ve sebze soğuk hava deposu tesisleriyle ilgili mevcut ve yeni yapılacak yatırımların, broyler yetiştiriciliği, kırmızı et ve kanatlı etinin işlenmesi, kanatlı eti kesimhane ve kanatlı eti parçalama tesisi yatırımlarında ise kapasite artırımı içermeyen mevcut işletmelerin modernizasyonunun destekleneceğini ifade etti.

Hayvancılık yatırımlarında % 50-70 oranında hibe desteği verileceğini ve proje başvurularının 15 Şubat–16 Mart 2021 tarihleri arasında kabul edileceğini belirten İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektörlerindeki yatırımlarda ise % 40-50 oranında hibe desteği verileceğini ve proje başvurularının 15 Şubat–26 Mart 2021 tarihleri arasında kabul edileceğini belirtti.

TKDK projelerinde yatırımların, yapım işi (inşaat), makine ekipman harcamaları, proje hazırlık masrafları ve görünürlük harcamalarına destek verildiğini ve yatırımlarda KDV ve gelir vergisi gibi vergi muafiyetleri bulunduğunu işaret eden Uçar, çağrı ilanına çıkılan sektörlerle ilgili yatırım yapmak isteyen çiftçi, firma, kooperatif ve üretici örgütlerini proje hazırlayarak TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğüne sunmaya davet etti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.