Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Toprak Koruma Kurulu Toplandı

İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi. Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Çanakkale Belediye Başkan..

Toprak Koruma Kurulu Toplandı
Yayınlanma: 545 Okuma

İl Toprak Koruma Kurulu Toplantısı Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen, İl Defterdarı Alpay Ekici DSİ 252.Şube Müdürü Murat Lütfü Güldoğan ve kurul üyeleri katıldı.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan sunumla başlayan toplantıda, Çanakkale’nin arazi ve toprak kaynaklarının bilimsel esaslara uygun olarak belirlenmesi, ilimizde tarımsal potansiyeli yüksek alanların ve ürünlerin korunması, tarımsal alanda verimliliği olumsuz etkileyen faktörlerin belirlenip önlenmesi, tarımsal ürün çeşitliliğinin artırılması, tarım arazilerinin amaç dışı kullanımının engellenmesine yönelik konular ele alındı.

Ülkemizin gelecek nesilleri için tarım arazilerinin korunması gerektiğini belirten Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, önemli bir tarım kenti olan Çanakkale’de toprağın değerinin bilinmesi gerektiğinin ve geleceğimiz için kaynakları verimli bir şekilde, amacına uygun olarak kullanılmasının önemine değindi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, katılımlarından dolayı Toprak Koruma Kurulu üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Gündemde yer alan konuların görüşülerek karara bağlandığı toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.