Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Troymun Konferansı Başladı

Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferans olan Troymun, bu yıl da Çanakkale Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştiriliyor. Çanakkale’nin ilk ve tek Birleşmiş Milletler Konferansı olan Troymun’un..

Troymun Konferansı Başladı
Yayınlanma: 461 Okuma

Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı konferans olan Troymun, bu yıl da Çanakkale Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştiriliyor.

Çanakkale’nin ilk ve tek Birleşmiş Milletler Konferansı olan Troymun’un 5 Kasım 2021 Cuma günü gerçekleştirilen oturumuna Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar da katıldı. Parion Otelde öğrenciler ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Gökhan, uluslararası düzeydeki konferansın verimli geçmesi temennisinde bulundu.

‘MUN’ konferanslarında öğrenciler, gerçek dünya meselelerini İngilizce tartışarak, sorunlara çözüm ararken, kültürel etkileşimi de sağlamış oluyor. Öğreid-19, ekonomi,nciler, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal Konsey, Silahsızlanma Komisyonu gibi alanlarda dünya gündeminde bulunan global sorunlara çözüm arıyor. Konferans sonunda ise öğrenciler tarafından hazırlanan sonuç bildirgeleri ise tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletler’e gönderiliyor.

Çanakkale’den 8, Ankara, Antalya, Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Ordu, Sakarya ve Uşak’tan toplam 18 okuldan gelen öğrenciler ile gerçekleştirilen konferansta bu yıl Kovid-19 sonrası aşılamanın önemi ve yeni normal, Afgan mülteci krizi ve iklim değişikliği ile mücadele konuları ele alındı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.