Son Dakika Haberler

“Tübitak 4006 Bilim Fuarı” Açıldı

“Tübitak 4006 Bilim Fuarı” Açıldı
Okunma : 244 views Yorum Yap

Okullarda bilim kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Tübitak iş birliği ile Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından organize edilen Tübitak 4006 Bilim Fuarı, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın katılımıyla açıldı.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdür Vekil Murat Büyük, Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Şengil, öğretmenler, öğrenciler ve davetlilerin katıldığı fuar açılışında Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi Hüseyin Şengil ile 75 öğrenci tarafından hazırlanan 25 projenin sergilendiği Tübitak 4006 Bilim Fuarı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan ve birbirinden güzel projelerin yer aldığı bilim fuarını gezerek incelemelerde bulunan Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, bu tür projelerin son derece önemli olduğunun altını çizerek, başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri ve onlara destek olan öğretmenlerini tebrik etti.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına katılan Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’a, öğrenci ve öğretmenler ve okul idaresi desteklerinden ve katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.