Tübitak Yaz Bilim Kampı Başladı

Çanakkale Belediyesinin de destek verdiği Tübitak Yaz Bilim Kampı (Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk) 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü itibariyle başladı. 2-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında 3 ayrı..

Tübitak Yaz Bilim Kampı Başladı
Son Güncelleme:382 Okuma Whatsapp

Çanakkale Belediyesinin de destek verdiği Tübitak Yaz Bilim Kampı (Sihirli Dünyalara Açılan Kapılar ve Bilime Yolculuk) 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü itibariyle başladı.

2-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında 3 ayrı dönemden oluşacak Yaz Bilim Kampına Çanakkale’de öğrenim gören başarılı öğrencilerin yanı sıra, 2020 yılında İzmir depreminde birinci derece etkilenen çocuklar, Darüşşafaka Eğitim Kurumu’nda öğrenim gören öğrenciler ile şehit ve gazi çocuklarının katılımı planlandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve farklı üniversitelerden öğretim elemanları tarafından yürütülecek program etkinlikleri, 7’şer günlük programlarla üç dönem olarak Çanakkale’de gerçekleştirilecek. Kamp boyunca ise, 7. sınıfa geçmiş katılımcı öğrencilerin fen ve sosyal bilimler alanlarına yönelik; popüler bilimle tanışmaları, yaşamla içiçeliğini tanımaları, bilimin her yerde ve eğlenceli bir alan olduğu gerçeği ile bilimsel farkındalıklarının sağlanması hedefleniyor.

Yürütücülüğünü ÇOMÜ Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Arzu Bayındır’ın gerçekleştirdiği Yaz Bilim Kampında kamp etkinlikleri ana merkezi Çanakkale Özel Kolej Yerleşkesi olup, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu ve Anafartalar Yerleşkeleri ile Çanakkale ilinin tarihsel, doğal ve kültürel kaynaklı eğitim ortamları eğitsel amaçlı kullanılarak öğrencilerde farkındalık yaratılmaya çalışılacak. Bu anlamda derslik, işlik ve laboratuvarlar yanında, doğanın kendisi, müzeler, Astrofizik Araştırma Merkezi Ulupınar Gözlemevi, orman alanları, arkeolojik kazı alanları birer eğitim ortamı olacak. Kamp boyunca gözleme, sorgulamaya ve yaparak yaşayarak öğrenmeye dayalı bir yaklaşım ön planda tutulacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.