Son Dakika Haberler

TÜİK Verilerini Eleştirdi

TÜİK Verilerini Eleştirdi
Okunma : 82 views Yorum Yap

İYİ Partili Demir Tüik verilerini eleştirdi. Başkan Demir, “Tüik (Tayyip’i Üzmeyen İstatistik Kurumu)”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Ülkenin büyüyüp büyümediğini herkes kendine bakarak karar versin, evet büyüyenler var beş müteahhit büyüdü, bakan çocuklarının deniz filoları büyüdü. Bir şey daha büyüdü, arttı” dedi.

Tüik verilerine göre, Türkiye ekonomisi 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 7 oranında büyüdü. Türkiye İstatistik Kurumu (Tüik), Türkiye ekonomisi için 2021 yılı ilk çeyrek büyüme verilerini açıkladı. Buna göre, Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) 2021 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,0 büyüdü.

“İşsizlik, Yolsuzluk, Yalan, Talan, Adam Kayırma, Rüşvet olabildiğince Arttı”

Tüik verileri hakkında açıklama yapan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, büyüyenin ülke olmadığını belirterek sert eleştirdi. Başkan Demir, “Bu yüzde yedi büyüme vatandaşa neden yansımaz bir türlü anlamakta güçlük çekiyorum. Bırakın büyümeyi küçüldük, küçüldük. Şahsen bir müteşebbis olarak yüzde elli küçüldüm. Bu açıklamaları yapanlarla aynı ülkede yaşamıyoruz. Ülkenin büyüyüp büyümediğini herkes kendine bakarak karar versin evet büyüyenler var beş müteahhit büyüdü, bakan çocuklarının deniz filoları büyüdü. Bir şey daha büyüdü, arttı. İşsizlik, yolsuzluk, yalan, talan, adam kayırma, rüşvet olabildiğince arttı. Bu saydıklarım kalkınmamıza sebepse evet büyüdük kalkındık” dedi.