Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Tüm Sözleşmelilere Kadro Verilmeli

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sözleşmeliler ile sivil memurların özlük hakları için konuştu. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışan sivil memurların sorunlarını Meclis..

Tüm Sözleşmelilere Kadro Verilmeli
Yayınlanma: 437 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sözleşmeliler ile sivil memurların özlük hakları için konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde çalışan sivil memurların sorunlarını Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama ile gündeme getirirken, “Kamuda görev yapan tüm sözleşmeli personele istisnasız kadro verilmelidir. TSK ve Emniyette çalışan tüm sivil memurların özlük hakları iş barışı için genişletilmelidir” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisi personelinin de aralarında bulunduğu TSK ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan memurların sorunlarına çözüm beklediğini söyledi.

Özgür Ceylan, 3600 ek göstergenin, yardımcı hizmetler sınıfı dahil tüm memurlara verilmesi gerektiğini savunurken, “Yardımcı hizmetler sınıfında bulunan meslek sahibi aşçı, berber, terzi ve benzeri hizmet erbaplarının teknik hizmetler sınıfına alınması, eğitimleri uygun olanların da genel idari hizmetler içerisine yerleştirilmesi sağlanmalıdır” diye konuştu.

“Sivil Memur Ayrımına Son Verin”

CHP’li Özgür Ceylan, askerin ve polisin her faaliyetine bilgi ve becerisi ile katkı sunan sivil memurların hak mahrumiyetine uğradığını ileri sürerek, “Sivil memurların 926 sayılı Kanun’a istinaden verilen tazminatları alamıyor oluşu ve TSK’nin sosyal tesislerinden faydalanamaması iş barışı açısından sıkıntılıdır” diye konuştu.

Kamuda istihdam edilen bütün sözleşmeli personele istisnasız kadro verilmesi gerektiğini savunan Özgür Ceylan, “Millî Savunma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünde görevli memurların “savunma ve güvenlik hizmet iş kolu” adı altında örgütlenmeleri kamu güvenliği açısından daha yerinde olacaktır” görüşünü savundu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.