Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Türk Sanayi’sinde En Büyükler

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu açıklanırken, zirvenin sahibi ise değişmedi. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları açıklandı. Pandemi etkisinde geçen 2020 yılında Tüpraş zirvedeki yerini korurken, Tüpraş’ı 3 otomotiv şirketi..

Türk Sanayi’sinde En Büyükler
Yayınlanma: 866 Okuma

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu açıklanırken, zirvenin sahibi ise değişmedi.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları açıklandı. Pandemi etkisinde geçen 2020 yılında Tüpraş zirvedeki yerini korurken, Tüpraş’ı 3 otomotiv şirketi takip etti. 2020 Yılında şirketlerin hem borçluluğu hem de öz kaynakları yüksek oranda artış gösterdi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, düzenlediği basın toplantısında, İSO’nun “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Araştırmanın zirvesinde yer alan Tüpraş, üretimden satışlarda 58 milyar 593 milyon lirayla listede ilk sırayı korurken, Ford Otomotiv 45 milyar 223 milyon lirayla ikinci sıraya yerleşti. Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları da 31 milyar 242 milyon lirayla üçüncü sırada yer aldı..

Geçen yıl üçüncü sırada yer alan Toyota ise 30 milyar 812 milyon lirayla bir basamak gerileyerek dördüncü sıraya düştü. Listenin beşinci sırasında yer alan şirketin ismi ise kendi isteği ile açıklanmadı.

Listede ilk 10’da yer alan diğer şirketler altıncı Star Rafineri, yedinci Arçelik, sekizinci Tofaş, dokuzuncu Ereğli Demir ve Çelik, onuncu İskenderun Demir ve Çelik olarak sıralandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.