Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Türk Ulusu’na Boyunduruk Vurulamaz

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı… Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 107’inci yıl dönümünü kutlamanın onuru ve heyecanını yaşıyoruz. Çanakkale Zaferinin 107’inci yıldönümünde aziz..

Türk Ulusu’na Boyunduruk Vurulamaz
Yayınlanma: 782 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı…

Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 107’inci yıl dönümünü kutlamanın onuru ve heyecanını yaşıyoruz. Çanakkale Zaferinin 107’inci yıldönümünde aziz şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyor, kahraman şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından olan Çanakkale Savaşları siyasal ve askeri sonuçlarıyla ülkeler arası güç dengelerini etkilemiş, tarihin akışını değiştirmiştir. Türk halkı bağımsızlık tutkusu ve yurt sevgisiyle Çanakkale’de, dünya tarihine geçen unutulmaz bir zafer kazanmıştır.

Tarihin akışı üzerinde Türk Milleti’nin belirleyici ve aktif rol oynadığı ve de Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin yakıldığı Çanakkale Zaferi; Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Ulusu’nun diriliş mücadelesinin de adı olmuştur.

Çanakkale Zaferi; Kurtuluş Savaşı ateşinin yüreklerde yakılıp, milletçe yeniden doğuşumuzun başlangıcıdır. 18 Mart’ta, Çanakkale’yi denizden geçemeyeceklerini gören itilaf devletleri, Çanakkale’yi karadan geçmeyi denemişler ve kara savaşı sonunda Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun direnci ile tanışmışlardır.

Dünya ve ulusumuz, Kurtuluş Savaşı’nı yürüten ve Cumhuriyet’i kurarak milletimize çağdaş, medeni bir ülke, aydınlık yarınlar armağan eden Yüce Önder Atatürk’ün üstün niteliklerini bu savaş vesilesiyle tanıma olanağı bulmuştur. Çanakkale’de dünyanın en büyük ordularına karşı kazanılan zafer, Türk Ulusu’nun vatan mevzu bahis olunca neleri başarabileceğini dosta düşmana göstermiştir. Çanakkale’de bir güneş gibi doğan Mustafa Kemal, gönüllerde tutuşturduğu ulusal bağımsızlık ateşiyle Türk Ulusu’na boyunduruk vurulamayacağını kanıtlamıştır.
Dün olduğu gibi bugün de milletimiz dişiyle tırnağıyla kurduğu devlete sahip çıkmakta bir an olsun tereddüt etmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin tek adamın hezeyanları ile yeniden emperyalistlerin oyuncağı olmasına müsaade etmeyecek, ülkemizin ve demokrasimizin “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” ile sağlam temeller üzerinde yükselmesini sağlayacağız. Bu bizim büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz şehitlerimize borcumuzdur.
Bu vesileyle Çanakkale destanını yazan başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum, ruhlarınız şad olsun.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.