Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Türkiye Bilişim Vakfı Adaylarını Seçiyor

Türkiye Bilişim Vakfı, Future Unicorn 2023 ödülleri için aday seçiyor. Türkiye Bilişim Vakfı’nın, Bilişim Sanayicileri Derneği ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği işbirliğiyle oluşturduğu Dijital Türkiye Platformu, “Future Unicorn” yarışmasına aday..

Türkiye Bilişim Vakfı Adaylarını Seçiyor
389 Okuma

Türkiye Bilişim Vakfı, Future Unicorn 2023 ödülleri için aday seçiyor.

Türkiye Bilişim Vakfı’nın, Bilişim Sanayicileri Derneği ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği işbirliğiyle oluşturduğu Dijital Türkiye Platformu, “Future Unicorn” yarışmasına aday göstermek üzere başvuruları toplamaya başladı.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) birlikteliğiyle 2011 yılında kurulan ve Dijital Europe üyesi olan Dijital Türkiye Platformu, DIGITALEUROPE tarafından gerçekleştirilen, Avrupa’nın gelecek vaat eden scaleup’larının ödüllendirildiği Future Unicorn Award 2023 ödülleri için aday başvurularını toplamaya başladı.

Bu yıl ödül töreni 8 Mart 2023 Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirileceği için bu günü kutlamak, kadınların girişimcilikte yer almasını cesaretlendirmek amacıyla kadın girişimci tarafından kurulmuş olmak değerlendirmelerde önemli bir kriter olarak belirlendi.

Türkiye Bilişim Vakfı başkanı Faruk Eczacıbaşı, Türkiye’den her yıl bu yarışmaya aday gösterilen şirketlerin Avrupa’da uyandırdığı ilginin önemine dikkat çekerken, geçen yıl kazanılan ödülün sosyal etki ve büyümenin paralel sağlanabileceğini göstermek açısından çok değerli olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl aday gösterilen Fazla Gıda ilk üçe girerek Avrupa kamuoyu nezdinde önemli görünürlük kazanmış ve ilgi uyandırmıştı.

Süreç Nasıl İşliyor?

Avrupa’da kurulmuş ve büyümekte olan scaleup’larının yarıştıkları bu ödül programı için her yıl üye 41 sivil toplum kuruluşu birer aday göstermek hakkına sahip oluyor. Adaylar, büyüme göstergeleri, aldıkları fon büyüklükleri, inovatif olmaları, sosyal etkileri, pazar potansiyelleri ve faaliyet gösterdikleri pazarlar gibi pek çok kritere göre değerlendiriliyor ve üye kurumların jüri olduğu platformda oylanıyor. İlk üçe giren aday, Brüksel’de her yıl yapılan Masters of Digital etkinliğine davet ediliyor, panel ve konuşmalara katılıyor. Etkinlik günü, birinciliği kazanan aday ilan edilerek ödüllendiriliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.