Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Türkiye Bu Ayıptan Kurtulacak

CHP’li Yontar, 6284’ün kaldırılmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi. CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Cumhur İttifakı’nın bileşenlerinin gündeminde Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair 6284 sayılı..

Türkiye Bu Ayıptan Kurtulacak
132 Okuma

CHP’li Yontar, 6284’ün kaldırılmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Cumhur İttifakı’nın bileşenlerinin gündeminde Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair 6284 sayılı kanunun kaldırılması olduğuna işaret ederek, “6284’ün kaldırılmasına asla izin vermeyeceğiz. Kadına karşı şiddet en büyük ayıplardandır. Türkiye bu ayıptan kurtulacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Cumhur İttifakı’nın kapısını çaldığı Yeniden Refah Partisi’nin karşılanmasını istediği şartlar arasında 6284 sayılı kanunun kaldırılması talebi olduğuna dikkat çekti. Demokrasiyi ortadan kaldırmak isteyen her siyasi anlayışın önce kadınları hedef aldığını ifade eden Yontar, “Kadınları baskı altında tutmak aslında toplumun kalanını baskı altına almak anlamına geliyor. Önce İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırdılar. Şimdi gündemlerinde Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair 6284 sayılı kanun var” dedi.

Kanun Kadını ve Çocuğu Koruyor

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da “kaldırılmasına asla izin vermemeliyiz” dediği 6284’ün önemine vurgu yapan Yontar, kanunla ilgili şu bilgileri paylaştı: “8 Mart 2012’de kabul edilen 6284 sayılı kanun; Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun amacı şiddeti önlemek. Kanun, şiddet gören ya da bu yönde bir tehdit altında bulunan kadın, çocuk, aile bireyi ve tek taraflı ısrarlı takip mağdurlarının korunması ve bu kişileri hedef alan şiddetin önlenmesi için alınacak önlemleri düzenlemektir. Kanun fiziksel şiddetin yanı sıra, ekonomik, psikolojik, cinsel şiddet gibi farklı şiddet türlerini de kapsamaktadır. Kanun kadına yönelik şiddete ilişkin; koruyucu tedbir kararları ve önleyici tedbir kararlarını öngörmektedir”.

Kadınlarımız Gücünün Farkına Varmalı

6284 sayılı kanunun kaldırılmasını isteyen anlayışın kadınları eğitimden, iş yaşamından koparıp eve hapsetmeyi amaçladığına vurgu yapan CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Yontar, şöyle devam etti: “Çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini yok etmek isteyen anlayış önce kadınları eve hapsetmek istiyor. Kadınlarımız gücünün fakına varmalı. Özgür birey anlayışımız sadece yasalarda yapılacak değişiklikle sınırlı olmayıp gerçek hayatta bireylerin her türlü ekonomik ve sosyal baskılardan, ekonomik bağımlılıktan, tarikat baskısından, feodal baskılardan kurtarılmasını da kapsamaktadır. Eğitim ve kültür yoluyla kadını özgürleştirmektir. Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair 6284 sayılı kanunun kaldırılmasına asla izin vermeyeceğiz. Kadına karşı şiddet en büyük ayıplardandır. Türkiye bu ayıptan kurtulacak”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.