Güncel Haberler: Bolayır Sahilinde Çevre Etkinliği Yapılacak *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** Deprem Yapı Malzeme Test Laboratuvarı Kuruldu *** Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Türkiye’yi Göç Selinde Boğmak İstiyorlar

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, sosyal medyadan Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a hakaret içeren ifadeler kullanan sözde Afgan gazetecinin söylemlerine tepki gösterdi. Söylenenlerin kabul..

Türkiye’yi Göç Selinde Boğmak İstiyorlar
Son Güncelleme:277 Okuma Whatsapp

DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, sosyal medyadan Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a hakaret içeren ifadeler kullanan sözde Afgan gazetecinin söylemlerine tepki gösterdi.

Söylenenlerin kabul edilemeyeceğini ifade eden DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, “Kimse Türk kadınlarına gençlerine yönelik bu tarz söylemde bulunamaz. Hele de bu kişi ülkesinden kaçmış, arkasında annesini, kız kardeşini, eşini bırakmış birileriyse.

Mademki Taliban zihniyetindesiniz, öyleyse neden Afganistan’ı bırakıp geldiniz? Kızlarımızın kıyafetini karışmak kimsenin haddine değildir. Kızını okula gönderdiği için kırbaçlanan babalar için mücadele etseydiniz bugün el kapılarında olmazdınız” dedi.

Ülkede yaşanan mülteci sorununun korkutucu düzeye ulaştığının altını çizen DSP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Handan Toprak Benli, “Türkiye’de şuan 4 Milyon civarında Suriyeli ile 500 Bin civarında Afgan var. Bunlar ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize sığınan insanlar. Avrupa ülkeleri biner adet alırken, diğer komşu ülkeler yine aynı şekilde mülteciye kapısını açarken, biz Türkiye olarak yaklaşık 5 Milyon mülteciye bakmak zorunda bırakıldık. Çaresiz kalmış insanlara kapımızı açmak bizim kültürümüzde var. Ancak bu şekilde plansız, programsız, kimine vatandaşlık vererek, kimini iş adamı sayarsak bu topraklarda yaşayan halkımıza haksızlık yapmış oluruz.

İktidar mensuplarının söylediği gibi bunlar giderse ekonomimiz çökmez. Kimse ekonomi üzerinden kaos ortamı yaratmaya çalışmasın. Mültecilerle ilgili planlama yapılsın, gidecekleri tarihlerin takvimleri oluşturulsun ki onlarda misafir olduklarını anlasın” ifadelerini kullandı.

Benli, Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek ve yapısını değiştirmek için bu güne kadar bir çok şeyin denendiğini belirterek, “Ülkemizde sağ-sol çatışması, mezhep ve etnik köken çatışması denendi. Ama bunları kurgulayanlar baktılar ki olmuyor, şimdi de Türkiye’yi göç selinde boğmak istiyorlar. Önce Irak, sonra Suriye, şimdi de Afganistan’dan göç başladı. Acilen gerekli tedbirlerin alınması, göçün durdurulması ve gelenlerin de geri gönderilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.