Son Dakika Haberler

Üniversite Öğrencilerine Destek

Üniversite Öğrencilerine Destek
Okunma : 319 views Yorum Yap

Okulların açılmasıyla beraber fırsatçıların konut kiralarında % 100’e varan bir artış yapması durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerini etkiledi.

Öğrenim görmek için üniversitelerinin bulunduğu illere giden öğrenciler, yurt sayılarının yetersiz olması sebebiyle kiralık ev arayışına başladı. Bunu fırsat bilen emlakçılar ve ev sahipleri ise konutlarına % 100’e varan zamlar yaptılar.

Çiğli halkı ise üniversite öğrencilerinin yaşadığı bu mağduriyete sessiz kalmayarak özel bir etkinlik düzenleme kararı aldı. “Çağdaş, Modern ve müferreh bir toplum için eğitim şarttır. Üniversiteli gençlerimize destek olma çağrımızdır. Geleceğimizin teminatı için bugün yardımlaşma zincirine Sen de Halka Ol” mottosuyla duyurusu yapılan etkinlik 10 Ekim Pazar Akşamı’nda Sokak Arası Cafe – Çiğli / İzmir’de gerçekleşecek.

Etkinlikten elde edilecek gelirin tamamı maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencileri için harcanacak. Çiğdem Bozkurt tarafından organize edilen, ünlü isimlerden Şahverdi Ali Eren, İlke Yıldız ve Emrah Meyveli’nin de katılacağı etkinlikte amaç durumu iyi olmayan üniversite öğrencilerinin eğitimlerine bir katkıda bulunabilmek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)