Son Dakika: Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Ünlü & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu Ünlü & Co; Türkiye’de girişimcilik ekosistemini geliştirmek, gençlere ilham vermek ve girişimciliğin önündeki engelleri kaldırmak için çalışan Türkiye Girişimcilik Vakfı iş birliği..

Ünlü & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi
Yayınlanma: 608 Okuma

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetim grubu Ünlü & Co; Türkiye’de girişimcilik ekosistemini geliştirmek, gençlere ilham vermek ve girişimciliğin önündeki engelleri kaldırmak için çalışan Türkiye Girişimcilik Vakfı iş birliği ile “Ünlü & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi” başlatıyor.

Ünlü & Co; finansal teknolojiler, siber güvenlik, temiz enerji teknolojileri, sağlık teknolojileri, eğitim teknolojileri ve sürdürülebilir tarım teknolojileri başta olmak üzere bu alanları kullanarak çözüm üretmek, girişim kurmak veya bu alanlarda var olan girişimini büyütmek isteyen kadınlar için “Ünlü & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi”ni Türkiye Girişimcilik Vakfı ile birlikte hayata geçiriyor.

Programa Kimler Katılabiliyor?

Programa, öncelikli olarak finansal teknolojiler, siber güvenlik, temiz enerji teknolojileri, sağlık teknolojileri, eğitim teknolojileri ve sürdürülebilir tarım teknolojilerini kullanarak yazılım tabanlı çözümler üretmek, yazılım tabanlı girişimler kurmak veya bu alanlarda var olan girişimini büyütmek isteyen kurucusu veya kurucu ortağı kadın olan ve 18-35 yaş arası gençlerden oluşan üç ya da dört kişilik takımlar katılabiliyor.

İlk Altı Ay Girişimci Yetiştirme Programı Olacak

Programa girmeye hak kazanan takımlar programın ilk altı ayında gerçekleşecek bootcamp ile temel girişimcilik yetenekleri kazanacak, fikirlerini iş modeline dönüştürebilecek, alanlarında öncü girişimcileri dinleyebilecek, takımlarına özel atanan mentorlarla çalışabilecek, kendilerinden maksimum verimi elde edebilmeleri için ilham ve trend sohbetleri ile psikolojik ve sosyal seanslardan faydalanacaklar.

İlk altı ayın sonunda yapılacak ön elemede ürünlerini en iyi aşamaya getiren takımlar seçilerek ikinci altı aylık bölüme geçmeye hak kazanacaklar.

İkinci Altı Ay Girişimci Geliştirme Dönemi

Programın ikinci altı ayında takımlar, ileri aşama girişimcilik eğitimleri ve teknik eğitimlerle desteklenecek, kendilerini ve iş modellerini doğru yatırımcılarla ve müşterilerle buluşturabilmeleri için yatırımcı ve ekosistem buluşmalarıyla desteklenecek, “Ünlü & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi” ileri seviye eğitimlerini almaya hak kazanacaklar. Ayrıca; yatay mentorluklara ek olarak dikey mentorluklarla da odak alanlarında daha fazla sektör bilgi ve deneyimi elde edecekler.

Kadınlar Teknoloji Alanında Cesaretlendirilmeli

Kadın girişimcilere eğitim desteği vererek, onların hayatlarına dokunmanın önemine vurgu yapan Ünlü & Co İnsan Kaynakları & Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yönetici Direktörü Elif Özer, “Kuruluşumuzdan bugüne kadınların iş hayatına katılımını, grup şirketlerimizin her kademesinde desteklemeye büyük önem verdik. Bunun bir göstergesi olarak Ünlü & Co Grubu toplam çalışanlarının yüzde 51’i kadınlardan oluşurken, yönetim kurulumuzdaki kadın temsiliyeti bağımsız yönetim kurulu üyelerimizle beraber yüzde 50’ye ulaştı. Kuruluşumuzun 20’nci yılında Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Endeavor Türkiye desteğiyle hayata geçirdiğimiz Kadın Girişimciler Akademisi ile beş yılda 100 kadın girişimciye bu zorlu yolculuklarında eğitimlerimizle yol arkadaşı olduk. Bizler kadının istediğinde başaramayacağı hiçbir şey olmadığını biliyoruz.

Yazılım alanında ve girişimcilik ekosistemindeki kadın sayısının yetersiz olmasından yola çıkarak Türkiye Girişimcilik Vakfı’yla beraber yeni projemiz “Ünlü & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi”ni hayata geçiriyoruz. Bu programda da girişimcilik ve mentorlük desteği, yatırımcı ve ekosistem buluşmalarıyla teknoloji dünyasına girecek kadınları ve fikirlerini destekleyeceğiz. Teknoloji girişimleriyle inşa edilecek geleceğin dünyasına daha fazla kadın eli değmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yarının dünyasını dijitalleşmeyle şekillendirirken, kadınların çözüm odaklı ve pratik yaklaşımları, aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerine de katkı sağlayacaktır.”

Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi Oldukça Önemli

Türkiye Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Girvak olarak Ünlü & Co iş birliğiyle “Ünlü & Co Kadın Teknoloji Girişimcileri Akademisi”ni hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Kadın girişimcilerin her alanda olduğu gibi teknoloji odağında da desteklenmesi oldukça değerli ve önemli. Girişimci kadınların sayısını artırmak için projelerimize devam edeceğiz.”

Programa başvurular www.unluco.com üzerinden 12 Aralık 2022’ye kadar yapılabiliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.