Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Vatan Sana Minnettardır

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85’inci yıl dönümünde yayınladığı anma mesajı: Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devrimci; yaşamını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adadın…

Vatan Sana Minnettardır
Yayınlanma: 123 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85’inci yıl dönümünde yayınladığı anma mesajı:

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devrimci; yaşamını Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adadın. Kurduğun Cumhuriyeti ve ilkelerini sonsuza kadar yaşatacak, iki büyük eserine de kararlılıkla sahip çıkmaya devam edeceğiz. İlke ve devrimlerinin ışığında ya yolunda yürüyecek ya uğrunda öleceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 85 inci yılında, saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

Atatürk’ün en büyük zaferi, işgal altında, orduları teslim alınmış bir İmparatorluğun küllerinden yarattığı çağdaş, laik Türkiye Cumhuriyeti devletidir.

Büyük önder, kurduğun Cumhuriyet’e gerçek anlamda sahip çıkamamış olmanın mahcubiyetini yaşıyoruz. Bugün karşı karşıya olduğumuz manzara ulusal kurtuluş savaşını başlattığınız günlerdeki kadar kötü olmasa da Cumhuriyet’in temel nitelikleri ve Anayasal Hukuk sistemi ciddi bir yargı darbesi tehdidi altındadır. Ulusa hedef olarak gösterdiğin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak şöyle dursun, tek adam rejimi ve hukuk tanımazlık geçer akçe olmaya başlamıştır. Ancak, bizlere miras bıraktığın ilke ve devrimlerin ışığında Cumhuriyete ve ilkelerine sahip çıkacağız.

İşte bu nedenledir ki Cumhuriyeti yeniden demokrasi ile taçlandırmak gibi bir görev önümüzde durmaktadır. Bu hedef doğrultusunda, kurduğun partinin bir neferi olarak ifade ediyorum ki; bütün unsurlarımızla mücadele etmeye hazırız ve bu gerici kalkışmayı püskürtecek dinamiklere sahibiz.

Atatürk’ün en büyük eserim dediği lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruma ve yaşatma sorumluluğumuzun bilinciyle büyük devrimciyi aramızdan ayrılışının 85 inci yılında, bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum. “Eşsiz kahraman Atatürk, vatan sana minnettardır”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.