Son Dakika Haberler

Vatandaş Pazara Akın Etti

Vatandaş Pazara Akın Etti
Okunma : 315 views Yorum Yap

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan “Pazar Yerleri” genelgesi sonrasında Gelibolu’da tam kapanma döneminin ilk halk pazarı kuruldu.

Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Emek Caddesi’nde kurulan halk pazarında sadece sebze, meyve ve fide satışı yapılmasına rağmen oldukça yoğunluk vardı.

Pazar tezgahlarının başında oluşan kalabalıklar dışında, marketlerde de yoğunluk fazlaydı. Bazı marketlerin müşterilerini içeriye Hes kodu sorgulayarak sırayla aldığı görüldü. 17 Günlük tam kapanma sürecinin ilk haftası sonunda kurulan halk pazarı vatandaşların akınına uğradı.

Gelibolu’da kurulan halk pazarında tezgahlardaki ürünlerin fiyatları normalin üzerinde olmasına rağmen, bir çoğu kısa sürede tükendi.

Gelibolu Belediye Zabıtası ile Polislerin birlikte tedbir aldıkları halk pazarına girişlerde Hes kodu sorgulanırken, vatandaşlar yoğunluk yaşanmaması açısından pazar yerine kademeli olarak alındılar.

Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar tedbirleri yerinde incelerken, İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü’de kendilerine eşlik ederek alınan tedbirleri yerinde inceledi ve uyarılarda bulundu.