Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Vodafone Hikaye Anlatıyor!

Vodafone müşterilerine öyle hikayeler anlatıyor ki, La Fontaine’den Masallar yanında hiç kalır. Son yıllarda Vodafone reklamlarında kapsama alanlarıyla ilgili bir sürü masal dinliyoruz, kaç milyon aboneleri var bilmiyorum ama o..

Vodafone Hikaye Anlatıyor!
Yayınlanma: 379 Okuma

Vodafone müşterilerine öyle hikayeler anlatıyor ki, La Fontaine’den Masallar yanında hiç kalır.

Son yıllarda Vodafone reklamlarında kapsama alanlarıyla ilgili bir sürü masal dinliyoruz, kaç milyon aboneleri var bilmiyorum ama o abonelerden ikisini biliyorum ve neler yaşandığını da en yakından izliyorum.

Evimizde ve Gelibolu’nun bazı yerlerinde Vodafone hatlar maalesef çekmiyor, şebeke sorunu büyük ve google’a girip bakıldığında yapılan şikayetlerin hiçte az olmadığını görüyorum. Vodafone abonesi olup verdiği paranın hakkını alamayanlardan biri olarak yaptığım şikayetler karşısında aldığım cevap ile ne yapacağımı bilemedim.

Vodafone hattımdan ne ben doğru dürüst arama yapabiliyorum, ne de beni arayanlar bana ulaşabiliyor. Birini arayacağım zaman çok nadir bir şekilde ilk çevirmede görüşme yapabiliyorum, normali şuan için en az 3-4 kez aramak zorundayım, beni aradıklarında da yine ilk aramada ulaşamayanların en az 3-4 kez tekrar aramaları gerekiyor.

Vodafone hattımın çekmemesi konusunda müşteri hizmetlerine yaptığım şikayet sonrası 31 Ocak 2020 tarihinde saat 15.46’da Vodafone’dan bir mesaj geldi şikayet kaydımın oluşturulduğu belirtiliyordu, 1 Şubat 2020 tarihinde saat 09.01’de sorunumun çözümü için çalışmaların devam ettiğine dair bir mesaj daha geldi, yine aynı tarihte saat 10.02’de şebeke/kapsama sorunu ile ilgili ön incelemenin tamamlandığı ve belirttiğim bölgede yerinde ölçüm yapılacağı yönünde bir mesaj daha geldi, 3 Şubat 2020 tarihinde saat 10.01’de incelemenin devam ettiğine dair bir kez daha mesaj geldi, 5 Şubat 2020 tarihinde saat 10.02’de gelen mesajda ise “kapsama şikayetinize istinaden bulunduğunuz bölge incelenmiştir. Bulunduğunuz bölgede bu yıl içinde yeni bir baz istasyonu kurulumu yapılamayacağını üzülerek bildiririz. Size daha iyi bir hizmet verebilmek için talebinizi uzun vadede tekrar değerlendirerek baz istasyonu kurulumu yapıldığında sizi sms ile bilgilendireceğiz” yazıyordu.

Güler misin ağlar mısın? Diyorlar ki sayın abonemiz, bizim bu yıl içinde baz istasyonu kurma ve sorunu ortadan kaldırma gibi bir niyetimiz yok, sen gelecek yıllara bak, paranı ödemeye devam et, olur ya önümüzdeki yıllarda baz istasyonu kurmaya karar verir ve kurarsak size mesaj atacağız, o kadar da eminler bir başka operatöre geçmeyeceğimden ve gelecek yıllara kadar onları bekleyeceğimden.

İyi de reklamlarınızda bunu söylemiyorsunuz, tüm Türkiye, en ücra köşelerine kadar kapsama alanında diyorsunuz. Ödemelerinizi her ay düzenli olarak alıyorsunuz ama karşılığında kendi incelemeniz sonucu bulunduğumuz bölgede baz istasyonu ihtiyacı olduğunu itiraf ediyorsunuz, sorun yaşandığını kabul ediyorsunuz. Hattımın Mayıs ayı sonuna kadar taahhüdü var ve acil bir durum olsa belki de kullanamayacağım bir hat için hala tıkır tıkır para ödüyorum daha doğrusu ödeyenlerden sadece biriyim.

Vodafone kapsama alanı yalanlarını bir kenara bıraksın da abonelerine doğru dürüst hizmet versin. Çekmeyen hatlardan aldığı paraları da telafi etsin. Bir sürü şikayet var ama bu şikayetleri duyacak ve ortadan kaldıracak bir kurum yok maalesef.

(Eski Site Okunma Sayısı – 5300)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.