Son Dakika Haberler

Yangın Kontrol Altına Alındı

Yangın Kontrol Altına Alındı
Okunma : 105 views Yorum Yap

Gelibolu’ya bağlı Kavakköy Beldesi 18.Mekanize Piyade Tugay Alayının bulunduğu Ortaköy bölgesinde ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.

Gelibolu’ya bağlı Kavakköy Beldesi Ortaköy bölgesindeki ormanlık alanda başlayan yangın yaklaşık bir saatte kontrol altına alındı. 3 Helikopter ile 10 Arazöz ve çok sayıda tankerin müdahalesi sonunda kontrol altına alınan orman yangını söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, saat 13.15 sıralarında başlayan ve rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayılmaya başlayan ve nedeni henüz öğrenilemeyen yangın, Gelibolu’ya bağlı Kavakköy Beldesi Ortaköy bölgesindeki ormanlık alanda çıktı.

Yangın ihbarının ardından bölgeye Gelibolu Orman İşletme Müdürlüğü, Gelibolu Belediyesi, Evreşe Belediyesi, Kavakköy Belediyesi ve Bolayır’dan arazöz ve tankerler sevkedilirken aynı anda yangın söndürme Helikopterleri sevk edildi. Havadan ve karadan yapılan müdahale sonrası yangın yaklaşık bir saat içerisinde büyümeden kontrol altına alınan yangın soğutma işlemi yapılarak söndürüldü.

Gelibolu Belediyesi Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor. Gelibolu Kavakköy Ortaköy mevkiinde 18.Mekanize Piyade Tugay Alayında çıkan yangın Belediyemiz ile çevre belediyelerin itfaiye ekipleri, orman işletme ekipleri ve üç helikopterle kontrol altına alındı” denildi.