Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Yarının Türkiye’sinin İnşası İçin İmzalar Atıldı

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ metninin imzalanmasını değerlendirerek, “6 liderin bir araya gelerek imzaladığı bu metin; özgür, bir ve bütün, güçlü Türkiye’nin temelini atacak olan..

Yarının Türkiye’sinin İnşası İçin İmzalar Atıldı
Yayınlanma: 393 Okuma

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ metninin imzalanmasını değerlendirerek, “6 liderin bir araya gelerek imzaladığı bu metin; özgür, bir ve bütün, güçlü Türkiye’nin temelini atacak olan tarihi bir imzadır” dedi.

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi genel başkanlarının “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” metnini imzalamasını değerlendirerek, “Yıllardır her konuda ayrıştırılan halkımız, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ile birleşecek, ayrılıklar, farklılıklar ortadan kalkacaktır. Denetimi olmayan tek adam rejimi yerini Parlamenter sisteme bırakacaktır. Liyakatin bittiği ülkemizde liyakati hakim kılacağız. Seçim barajı yüzde 3’e inecek, Yüzde 1 oy alan partide bütçeden yardım alacak, cumhurbaşkanının görev süresi 7 yıl olacak, yalnızca bir dönem için seçilebilecek. Cumhurbaşkanı seçilen kişinin partisiyle ilişiği kesilecek, görev süresi bitince aktif siyasete dönemeyecek. Yani cumhurbaşkanı siyasi olmayacak, hesap verebilecek, sorgulanabilecek. Türkiye din, dil, cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm insanlar için eşit hale getirilecektir. Merkez bankası bağımsız olacak. YÖK kaldırılacak. Siyasi etik kanunu hazırlanacak. Kısaca özlenen Türkiye’nin temeli 6 Partinin liderinin imzaladığı metinle atılmış oldu. Başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere birlikteliği sağlayan liderlere teşekkür ediyorum. Halkımıza, milletimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.