Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Yaşlılar İçin Hizmetli Desteği Sağlanmalı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yalnız ve yaşlı bireylerin bakım sorununu meclis gündemine getirdi. Gürer: “Yalnız ve yaşlılar için kadrolu hizmetli desteği sağlanmalıdır” dedi. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi..

Yaşlılar İçin Hizmetli Desteği Sağlanmalı
Yayınlanma: 387 Okuma

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yalnız ve yaşlı bireylerin bakım sorununu meclis gündemine getirdi.

Gürer: “Yalnız ve yaşlılar için kadrolu hizmetli desteği sağlanmalıdır” dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bakım hizmetlerinde sorun yaşanan yalnız ve yaşlı bireylerin durumunu, Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmayla TBMM gündemine taşıdı.

Gürer, eğitimli ve belgeli gençlerin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadrosunda istihdam edilerek yalnız ve yaşlı bireylerinin belirli bir ücret karşılığında bakılmalarının sağlanması gerektiğini belirtti.

Yalnız Yaşayan Yaşlı Bireylerin Bakım Sorunu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yaşlı, hasta ve yalnız bireylerin günlük bakım ve kontrollerinin düzenli yapılabilmesine olanak sağlayacak olan önerisini TBMM Genel Kurulunda açıkladı.

Belgeli ve Eğitimli Kişilere İhtiyaç Var

Ülkemizin kanayan yarası haline gelen yaşlı ve kimsesizlerin bakımlarına ilişkin bazı düzenlemeler yapılması gerektiğini anlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu alanda kamu kuruluşları ve belediyeler tarafından bazı hizmetlerin sunulduğunu ancak sürekli aynı evde kalacak, hastanede olduğu süreçte refakat edecek belgeli ve eğitimli kişilere ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Huzurevleri Var Ama…

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yalnız ve yaşlı bireyler için ülkemizdeki huzurevlerinin bir alternatif olarak düşünülebileceğini ancak evinde yaşayıp bakım için başkasının desteğine ihtiyaç duyanlar içinde bir çalışma yapılması gerektiğini vurguladı.

Bakanlık İstihdam Sağlamalı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın kadrosunda istihdam edilerek, kamu kontrolünde, talebe göre, ücretli bir şekilde çalışmayı isteyenler için düzenleme yapılması gerektiğini kaydeden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Eğitimli, istekli, kayıtlı, görevli, sürekli yalnız ve yaşlı kişilerin evinde kalabilecek kişilerle hem istihdam hem yaşlılar için bir hizmet ağı oluşturulmalıdır” dedi.

Hem İstihdam Hem de Yaşlılar İçin Hizmet Alanı

Gürer, “Yalnız kişilerin bakacak bakıcılarla yaşadığı sorunlar da bu anlamda çözülecek ve yaşlılar için de bir hizmet alanı oluşturulacaktır” şeklinde konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.