Son Dakika Haberler

Yeni Başkan Bünyamin Turan

Yeni Başkan Bünyamin Turan
Okunma : 365 views Yorum Yap

Gelibolu Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısı tek adaylı olarak gerçekleşirken, yeni başkan Bünyamin Turan oldu.

Gelibolu Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen Genel Kurul’da Gelibolu Kent Konseyi Başkanı seçilen Bünyamin Turan’ın ardından Divan Heyeti Başkanlığına Tamer Altunay, Divan Heyeti Üyeliğine Gülden Okçu Engin ile Deniz Cankara seçildiler.

Gelibolu Kent Konseyi’nin yeni Başkanı Bünyamin Turan, Yürütme Kurulu Üyeliği görevine 5 asil ve 5 yedek üye isimlerini genel kurula sundu. Gelibolu Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliğine Funda Kavas, Emel Engin Okandan, Ergün Coşkun, Haydar Levent ve Şuayip Çelik asil üye, Mehmet Bakır, Atilla Eraslan, Ahmet Nalbant, Gülnur Karagöz Turan ve Hakan Tosun da yedek üye olarak oylamaya sunuldu.

İşte ne olduysa burada oldu ve yapılan oylamada hazırlanan listede diğer Sivil Toplum Kuruluşlarından ve siyasi partilerden hiç kimsenin olmaması üzerine tartışma çıktı ve sonrasında toplantıya katılanların çoğunluğu salonu terk ettiler.

Toplantının bir bölümüne katılan Gelibolu belediye Başkanı Mustafa
Özacar, yeni başkan Bünyamin Turan ve seçilen yürütme kuruluna başarılar dileyerek, yapılacak çalışmalarda ve katılımcılığı arttırmak noktasında Kent Konseyine önemli görevler düştüğünü ifade etti.