Güncel Haber: Başkan Gökhan Engelli Personeli İle Buluştu *** Mutlu Son "Merve" Kazandı *** Kaymakam Abacı Burhanlı Köyünde *** Eşit Bir Dünya Kurmaya Kararlıyız *** Gelibolu’da Engelliler Günü Etkinliği *** Başkan Özacar, Engelliler Derneğini Ziyaret Etti *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Ve yeni bir ders yılı daha başladı… Bu yeni eğitim ve öğretim yılının, başta tüm eğitimciler olmak üzere, tüm öğrencilere ve öğrenci velilerine hayırlı olmasını canı gönülden diliyorum.. Umarım, eğitimin..

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hayırlı Olsun
Yayınlanma: Güncelleme: 514 Okuma

Ve yeni bir ders yılı daha başladı…

Bu yeni eğitim ve öğretim yılının, başta tüm eğitimciler olmak üzere, tüm öğrencilere ve öğrenci velilerine hayırlı olmasını canı gönülden diliyorum.. Umarım, eğitimin ve öğretimin hakkıyla yapıldığı, öğretmen, veli işbirliği içerisinde olunduğu çocuklarımızın, geleceğimizin en güzel şekliyle yetiştirildiği bir öğretim yılı olur..

Biliyorum, insan eğitimi dünyadaki en zor olgu.. Hele zamane dediğimiz yeni neslin, hiç de kolay olmadığı düşünülürse.. Bu, zor, her şeyi sorgulayan, özgüveni çok küçük yaşlardan beri gelişmiş, istediklerini bir şekilde önce ebeveynlerine sonra da etrafındaki insanlara bir şekilde yaptıran çocukların gelişimi için okul, aile, öğretmen dayanışması öncelik teşkil ediyor bence..

Bu üçlü saç ayağının birlikte ve kararlı bir şekilde çocukların gelişimi için fikir birliğinde olup, birlikte hareket etmeleri sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için çok önemli.. Eğitim, ailede başlar.. Çocuğun oturuşu, kalkışı, yemesi, içmesi, davranış biçimini aile ama göstererek, ama örnek olarak geliştirir..

Öğretim de okulda görülür.. Ders nasıl çalışılır, okul kurallarına nasıl uyulur, okul arkadaşlarıyla nasıl bir ve beraber olunur, birlikte nasıl hareket edilir gibi davranışlar okulda öğrenilir..

Bu sene kısmet olursa benim oğlumun da son yılı.. Dolayısıyla senelerdir çocuklarını erkenden kalkıp, kahvaltılarını yaptırarak hayır dualarıyla okula gönderen annelerden biriyim ben de…

Tabii her sabah, hadi oğlum kalk sabah oldu, geç kalıyorsun sözleri her evde olduğu gibi bizde de yankılanıyor.. Ama şunu çok net biliyorum ki, yaşarken hepimize zor gelen hadiseler daha sonra özlemle anılıyor..

Her sabah erkenden kalkıp kahvaltı hazırlamak, öğlen yemeğini hazır etmek, ikindi için okuldan sonra atıştırmalık hazırlamak, oğlum dersin yok mu, televizyon seyrediyorsun? Biraz kalkıp ders çalışsan sözleri her evde annelerle çocukları arasında geçen diyaloglardan sadece bazıları..

Ama şu da bir gerçek ki, okulların açılmasıyla her şey daha bir düzene giriyor evlerde.. Herkes daha programlı oluyor… Benim gibi programlı yaşamayı sevenler için bu günlere paha biçilemez..

Akşam yemeklerinde tüm aile fertlerinin toplanması, günün kritiği, çocukların tabii anlatmasını sevenler için, okulda geçen olayların yorumlarının yapılması aldığım bir başka haz… Her anlatılan olaydan, bir ibret alınacak hadisenin çocuklara anlatılması, onların dertlerinle dertlenip, sevinçlerinle sevinmek, çocukların arkadaşlarını kendi yavrularınız gibi benimsemek inanılmaz güzel bir his..

Çocuklarınızla kocaman bir aile olduğunuzu hissetmek bambaşka bir duygu.. İnanın, bu günleri ama bizler ebeveyn olarak, ama çocuklarımız, hatta çocuklarımızla binbir fedakarlıkla uğraşan öğretmenler, ileride çok arayacağız çook..

Yaşanılan her şeyden keyif almasını bilmeliyiz…. Çünkü yaşanan günler bir daha geri gelmeyecek.. Sonuç ne olursa olsun, ne kadar zorluk yaşanırsa yaşansın…. Yaşadıklarımızın keyfini çıkarabilmek dileklerimle..

Sevgiler…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.