Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Yeni Hastane İstiyoruz Toplantısı Yapıldı

“Gelibolu’ya Yeni Devlet Hastanesi İstiyoruz Gönüllüleri” tarafından organize edilen toplantı gerçekleşti. “Gelibolu’ya Yeni Devlet Hastanesi İstiyoruz Gönüllüleri” tarafından İş Adamları Derneği Sosyal Tesisleri – İdris’in Yerinde gerçekleştirilen toplantıya beklenen sayıda..

Yeni Hastane İstiyoruz Toplantısı Yapıldı
Yayınlanma: 629 Okuma

“Gelibolu’ya Yeni Devlet Hastanesi İstiyoruz Gönüllüleri” tarafından organize edilen toplantı gerçekleşti.

“Gelibolu’ya Yeni Devlet Hastanesi İstiyoruz Gönüllüleri” tarafından İş Adamları Derneği Sosyal Tesisleri – İdris’in Yerinde gerçekleştirilen toplantıya beklenen sayıda katılım olmasa da duyarlı Gelibolulular toplantıda yerlerini aldılar.

Gelibolu’ya Yeni Devlet Hastanesi istekleri konusunda çalışmalarını sürdüren gönüllüler tarafından gerçekleştirilen toplantıda Gelibolu’nun biri ana bina biri de ek bina olmak üzere iki parçadan oluşan bir devlet hastanesine sahip olmasına rağmen eksikler ve yetersizlikler nedeniyle bir çok kişinin normal şartlarda bile Çanakkale ve Keşan’daki hastanelere gittikleri, acil durumlarda ise Gelibolu Devlet Hastanesinin yetersizliği nedeniyle hastaların ambulans ve ambulans helikopter ile Çanakkale’ye sevk edilmesi, hayati riskler oluşması nedeniyle Gelibolu’ya daha kapsamlı ve büyük, tüm branşlarda doktorların bulunacağı bir devlet hastanesi gerektiği
bir kez daha ortaya çıktı.

25 Ağustos 2021 Çarşamba günü bugün saat 18.00 de başlayan toplantıya siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve halk davet edilmişti. Gelibolu’ya daha donanımlı ve ihtiyaçları karşılayabilecek yeterlilikte bir hastane kazandırmak olan Gelibolu’ya Yeni Devlet Hastanesi İstiyoruz Gönüllüleri, bu uğurda yaptıkları ziyaretler ve çaldıkları kapılar sonrasında bu kez organize edilen toplantı ile isteklerini dile getirdiler.

Gelibolu’da biri ana binadan, biri de ek binadan ibaret iki tane hastane olmasına rağmen sağlık sisteminin yetersiz kalması konusu gündeme getirilerek, Gelibolu’ya daha donanımlı bir devlet hastanesi yapılması istendi.

Toplantıya katılım 60 kişi civarında kalırken, CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak, İyi Parti temsilcileri, Demokrat Parti Temsilcileri, Gelibolu Kent Konseyi Başkanı Bünyamin Turan, 7 Sivil Toplum Kuruluşundan temsilci, Dost Patiler Derneği temsilcileri, Türk Sağlık Sendikası temsilcileri, Gelibolu Tv ve Gelibolu Düşünce Platformu yöneticileri katılırken, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinden katılım olmadığı görüldü.

Toplantıda “Gelibolu Yeni Devlet Hastanesi İsityoruz Gönüllüleri” tarafından imza kampanyası düzenlenmesi kararı alındı ve ilk imzalar toplantıya katılanlar tarafından atıldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.